29 Մարտ 2012 - 09:30 AMT
Այսօր Երևանում կյացած մամուլի ասուլիսում «Օրինաց երկիր» խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը հստակ պատասխան չի տվել, թե ով է սև PR իրականացնում ՕԵԿ-ի դեմ, ինչի մասին այդքան հաճախ են խոսում կուսակցության ղեկավարները: Ընդ որում, նա չի բացառել, որ բացի ընդդիմությունից, սև PR կարող են իրականացնել նաև կոալիցիոն գործընկերները. «Ես այնքան էլ միամիտ չեմ»: Այս համատեքստում նա ընդգծել է, որ «Օրինաց երկիրը» կողմ է հանդես գալիս քաղաքակիրթ մեթոդներին և դեմ` պայքարի նման ձևերին:
Բիշարյանը հավելել է, որ երբ հայկական մամուլ ես կարդում, պարզ է դառնում` թե որ նյութի ետևում ով է կանգնած: Նա նաև մեկնաբանել է ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկություններն այն մասին, որ ՕԵԿ-ը բնակչության շրջանում մուրաբա է բաժանել` հայտարարելով, որ դա եղել է կոնկրետ շտաբերի, այլ ոչ թե կուսակցության նախաձեռնությունը:
Նա ընդգծել է, որ կուսակցությունը պայքարելու է ըտնրողներին կաշառելու դեմ: Ընդ որում, այն հարցին, արդյոք դա նշանակում է, որ իրենք մտադիր են պայքարել նաև ՀՀԿ-ի դեմ, Բիշարյանն ընդգծել է, ՀՀԿ-ն այնպիսի աշխատանք է տարել, որ արդյունքի հասնելու համար ընտրաձայներ գնելու մեթոդին դիմելու կարիք չի լինի:
Հայաստանում խորհրդարանական ընտրությունները կկայանան մայիսի 6-ին, ընտրություններին մասնակցում են 8 քաղաքական կուսակցություններ և մեկ նախընտրական բլոկ` ի դեմս ՀԱԿ-ի: ՕԵԿ-ի համամասնական ցուցակը գլխավորում է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը և ՀՀ ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը:

Сегодня на пресс-конференции в Ереване глава парламентской фракции “Оринац Еркир” Эгине Бишарян не дала конкретный ответ, кто именно применяют черный PR против ОЕ, о котором так часто говорят руководители партии. При этом она не исключила, что помимо оппозиции, черный PR будут применять и коалиционные партнеры: “Я не настолько наивна”. В этом контексте, она подчеркнула, что “Оринац Еркир” выступает за цивилизованные методы, и не применяет таких методов в борьбе.
Бишарян добавила, что когда читаешь армянскую прессу, становится ясно, кто за какой колонкой стоит. Она также прокомментировала информацию СМИ, что избирательные штабы “Оринац Еркир” раздавали населению банки с вареньем, заявив, что это была инициатива конкретных штабов, а не партии.
Она подчеркнула, что партия будет бороться против подкупа избирателей на будущих выборах. При этом на вопрос, означает ли это, что они намерены бороться и против РПА, Бишарян отметила, что РПА проделал такую работу, что не будет необходимости прибегать к методам подкупа для результата.
Парламентские выборы в Армении состоятся 6 мая. В выборах участвуют восемь политических партий и один предвыборный блок в лице оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК). Пропорциональный список «Оринац еркир» возглавляют секретарь Совета нацбезопасности Артур Багдасарян, глава парламентской фракции Эгине Бишарян и глава МЧС Армен Ерицян.