Երգչուհի, դերասանուհի, մերկապարի Ուկրաինայի և աշխարհի չեմպիոնուհի Վարդան (Վարդանուշ Մարտիրոսյան) Հայասատանում չի եղել 22 տարի: «5 տարեկանում եմ վերջին անգամ եկել Հայաստան: Այստեղ ունեմ 3 քույր և զարմիկներ, որոնց ընդհանրապես չեմ տեսել»,- նշել է նա: Վարդան Հայաստան է եկել Luxury ամսագրի հրավերով ուկրաինացի երգիչ Վիտալի Կոզլովսկու հետ, ով վերջերս է բացահայտել իր հայկական ակունքները: Նրանք այստեղ ներկայացնելու են իրենց համատեղ «Մի թողիր ինձ մենակ» տեսահոլովակը, ինչպես նաև մասնակցելու են հեռուստանախագծի: Երգչուհին նշեց, որ նրանք կրկին կայցելեն Հայաստան, և ավելի մեծ ծրագրով կներկայանան հայ հանդիսատեսին: Բացի դրանից, նա այժմ ծանոթանում է Հայաստանում նկարահանվելիք ֆիլմի սցենարի հետ:
Այն հարցին, թե ինչպես է հայրը վերաբերվել դստեր ընտրած մասնագիտությանը, նա խոստովանեց. «Սկզբում` շատ ծանր, բայց հետո հասկացել է, որ ես էությամբ նույնն եմ մնացել: Բայց սկզբում նույնիսկ չէր խոսում հետս»:
Կոզլովսկին, ով մինչ այդ, Էմմիի հետ հայերեն լեզվով երգել է «Կամուրջները» երգը, ասաց, որ իր համար ընդհանրապես դժվար չէ երգել հայերեն, քանի որ նա ամեն մի լեզվի մեջ լսում է մեղեդի, իսկ հայերենը շատ մեղեդային լեզու է:

Армянская певица, актриса, танцовщица стрип-дэнса из Украины Варда (Вардуи Мартиросян) не была в Армении вот уже 22 года. “В последний раз я приезжала в Ереван, когда мне было 5 лет. Здесь у меня есть три сестры и племянники, которых я никогда не видела”,- отметила она. Варда приехала в Армению по приглашению журнала “Luxury” вместе с одним из самых популярных и востребованных певцов Украины Виталием Козловским, недавно узнавшим о своих армянских корнях. Они намерены презентовать в Ереване свой совместный клип “Не оставляй меня”, а также принять участие в телевизионном проекте. Певица отметила, что они еще раз планируют приехать в Армению с большой программой. Кроме того, она знакомится со сценарием фильма, который в настоящее время снимается в Армении.
На вопрос о том, как ее отец относится к выбранной его дочерью профессии, Варда призналась: “Вначале очень плохо, но потом он понял, что я, по сути, осталась прежней, не изменилась. А поначалу он даже не разговаривал со мной”.
Виталий Козловский, который до этого с Эмми исполнял песню “Мосты” на армянском языке, сказал, что петь на армянском не так уж сложно. Он отметил, что в каждом из языков он пытается уловить особую, характерную мелодию, а армянский язык очень мелодичен и приятен в исполнении.