30 Մարտ 2012 - 15:34 AMT
«Այսօր մենք նոր պայքար ենք սկսում նոր Հայաստանի համար»,- հայտարարել է ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող, ՀԱԿ ընտրական շտաբի ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը՝ այսօր ելույթ ունենալով Ազատության հրապարակում:
Իր ելույթում նա ներկայացրել է ծրագիրը, թե ինչպես է ՀԱԿ-ը պայքարելու խորհրդարանական ընտրություններում: Նրա խոսքով, ՀԱԿ-ն ունի 4000 վստահված անձինք, յուրաքանչյուր ընտրատարածքում՝ 2-ական հոգի, որոնցից մեկը ներկայացնելու է ՀԱԿ ցուցակը, մյուսը՝ մեծամասնական թեկնածուին:
Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսը մարտի 22-ին ԿԸՀ է ներկայացրել իր ընտրացուցակը, կազմված 120 հոգուց, որը գլխավորում է ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Նրան հետևում են Հայաստանի Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը, «Հանրապետություն» կուսակցության առաջնորդ Արամ Սարգսյանը, ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը և ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը:

30 Март 2012 - 15:34 AMT
“Сегодня мы начинаем новое сражение за новую Армению”,- заявил координатор оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК), глава избирательного штаба АНК Левон Зурабян, выступая сегодня на площади Свободы в Ереване.
В своей речи он представил программу, как АНК будет бороться на парламентских выборах, что пройдут 6 мая. По его словам, у Конгресса 4000 доверенных лиц, на каждом участке – по 2 человека, один из которых будет представлять список АНК, другой же – мажоритарного кандидата, которого поддерживает Конгресс.
Оппозиционный Армянский национальный конгресс (АНК) 22 марта представил в ЦИК свой избирательный список, состоящий из 120 человек, который возглавляет лидер АНК Левон Тер-Петросян. За ним следуют председатель Народной партии Армении Степан Демирчян, лидер партии “Республика” Арам Саркисян, председатель правления Армянского общенационального движения (АОД) Арам Манукян и координатор АНК Левон Зурабян.
Помимо этого, АНК выдвинет своих кандидатов в 38 из 41 мажоритарных округов на парламентских выборах.