Քաղաքապետարանում այսօր արդեն 10-րդ անգամ անցկացվում է «Կինը և բիզնեսը» մասնագիտացված ցուցահանդեսը: Էքսպոն, որի նպատակն է խրախուսել կին ձեռներեցներին, կազմակերպել են «Էքսպոմեդիա» ցուցահանդեսների նախագծման կենտրոնը և ՀՀԿ-ի կանանց խորհուրդը:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են հագուստ, զարդեր, հրուշակեղեն և այլ տեսակի ապրանքներ ներկայացնող շուրջ 60 ընկերություններ:
Խորհրդի նախագահ Հերմինե Նաղդալյանը նշեց, որ շատ է կարևորում արդեն ավանդական դարձած ցուցահանդեսի անցկացումը. «Ցուցահանդեսի ընթացքում ձեռներեց կանանց համար հնարավորություն է ստեղծվում ոչ միայն ներկայացնել իրենց աշխատանքները, այլև քննարկել կանանց գարծարարության ոլորտում եղած խնդիրները»: Նա հավելեց նաև, որ այս տարի ցուցահանդես կլինի նաև աշնանը, որը նախատեսված կլինի ավելի սկսնակ կին գործարարների համար, ովքեր զբաղվում են ժողովրդական արվեստների վերականգնմամբ:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը բացման խոսքում ասաց, որ քաղաքապետարանի դռները միշտ բաց են նմանատիպ միջոցառումների համար. «Համոզված եմ, որ գործարար կանայք քաղաքապետարանի ռեսուրսն օգտագործելով, էլ ավելի կկայունացնեն, կամրապնդեն ու կզարգացնեն իրենց գործունեությունը»:

31 марта в мэрии Еревана уже в 10-ый раз проводится специализированная выставка под названием “Женщина и экспо-бизнес”. Цель выставки – стимулирование предпринимательства, содействие увеличению роли женщин в развитии экономики, создание образа удачливого предпринимателя. Организаторы выставки – Центр “Экспомедиа” и совет женщин РПА.
В выставке принимают участие около 60 компаний, представляющих одежду, украшения, кондитерские товары и другую продукцию.
Председатель совета Эрмине Нагдалян отметила, что проведение выставки, ставшей уже традицией, весьма важно: “В ходе выставки женщинам-предпринимателям предоставляется возможность не только продемонстрировать свои работы, но и обсудить проблемы занятости женщин в той или иной сфере”.
Мэр Еревана Тарон Маркарян в речи открытия сказал, что двери мэрии всегда открыты для подобных мероприятий. “Я уверен, что с использованием ресурсов мэрии наши женщины-предприниматели еще больше укрепят и разовьют свою деятельность”.