2 Ապրիլ 2012 - 09:39 AMT
Ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը նշել է, որ կուսակցության ընտրացուցակը առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում գաղափարական հենքի վրա կազմված դաշինքի եզակի օրինակներից է: «Մեր քաղաքական կյանքում ներկայումս սա եզակի դեպք է, երբ ձևավորվում է մի կազմավորում, որը ոչ միայն ընտրական միավորում է, այլ միավորում է քաղաքական-գաղափարախոսական հիմքի վրա, հետագա համագործակցության ծրագրով»,-հայտարարել է նա Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում:
«Ազատ դեմոկրատների» ներկայացուցիչ Ալիկ Արզումանյանը նշել է, որ ընտրացուցակը կազմվել է հավասարության սկզբունքով «Ժառանգության», «Ազատ դեմոկրատների» ու հանրային հատվածի հետ: «Սա իրավիճակային միավորում չէ, այլ տևական համագործակցության սկիզբ»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ նրանց նպատակն է կյանքի կոչել քաղաքացիական հասարակության պահանջները:
Իր հերթին «Ժառանագության» ընտրացուցակում ընդգրկված Կարապետ Ռուբինյանը շնորհակալություն է հայտնել ցուցակում հասարակական հատվածի ներկայացուցիչների ընդգրկելու համար և նշել է, որ «Ժառանգության» և «Ազատ դեմոկրատների» այս դաշինքում նրան գրավել են ազատականության գաղափարները, որի կրող են հանդիսանում երկու կուսակցությունները:

2 Апрель 2012 - 09:39 AMT
Зампредседателя оппозиционной партии “Наследие” Рубен Акопян подчеркнул, что избирательный список партии на предстоящих парламентских выборах является одним из единичных случаев союза политических сил в Армении на идеологической основе. “В нашей политической культуре на данный момент один из единичных случай, когда формируется объединение, которое не только, избирательное объединение, а объединение на политико-идеологической основе, с программой на дальнейшее сотрудничество”,-заявил он на пресс-конференции в Ереване.
Представитель “Свободных демократов” Алик Арзуманян подчеркнул, что избирательный список сформирован на равноправной основе между “Наследием”, ‘Свободными демократами” и общественным сектором. “Это не ситуативное объединение, а начало долгосрочного сотрудничества”,- отметил он, добавив, что их целью является претворение в жизнь требований гражданского общества.
В свою очередь член избирательного списка “Наследия” Карапет Рубинян поблагодарил за привлечение в список представителей общественного сектора, и подчеркнул, что его привлекли в этом союзе ‘Наследия” и “Свободных демократов” идеи либерализма, носителем которых являются обе партии.