2 Ապրիլ 2012 - 11:47 AMT
Ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության հասարակական հատվածից ընտրացուցակի անդամ Կարապետ Ռուբինյանը լրագրողներին մեկնաբանել է ՀԱԿ-ի և «Ժառանգության» միջև տարաձայնությունները մեծամասնական ընտրատարածքներում համագործակցության հարցում: Նրա խոսքով, «ՀԱԿ-ը գործն այնպես է ներկայացրել, որ «վատ» «Ժառանգությունը» իր թեկնածուներին առաջադրել է ՀԱԿ-ի դեմ»: «Դա միայն մեկ դեպքում է ճշմարտություն եղել, այն էլ միայն 30 րոպե տարբերությամբ (Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Նիկոլ Փաշինյանի դեմ, խմբ. դիտ.), մնացած դեպքերում ամեն ինչ հակառակն է եղել՝ սկզբից իր թեկնածուներին առաջադրել է «Ժառանգությունը», իսկ հետո կոնգրեսը»,- նշել է Ռուբինյանը:
«Ժառանգության» ցուցակի ներկայացուցիչը դրա հետ կապված նշել է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն արդեն հանել է իր թեկնածությունը, որպեսզի խնդիրներ չստեղծի իր ընդդիմադիր գործընկերոջ համար: «Կարծում եմ, որ ՀԱԿ-ի մեր բարեկամներն իրավիճակը շտկելու համար կարող են ինչ-որ ընտրատարածքում գնալ համապատասխան քայլի: Օրինակ, մեր շատ լավ ընկեր Արամ Մանուկյանը, ով թողել է իր բազմահազար ընտրողներին Լոռու մարզում և առաջադրվել Արաբկիրում, կարող է «որպես բարի կամքի նշան» հանել իր թեկնածությունը , իմ կմարծիքով, մեր երրորդ Հանրապետության լավագույն պատգամավորներից մեկի՝ Զարուհի Փոստանջյանի դեմ»,- ասել է Ռուբինյանը:
Մարտի 26-ին «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ հանում է իր թեկնածությունը 7-րդ ընտրատարածքում, որտեղ նա պետք է մասնակցեր ընտրություններին մեծամասնական կարգով: Մարտի 23-ին ընդդիմադիր «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջարկել է ընդդիմադիր ուժերին հանդիպել ու քննարկել համագործակցությունը մեծամասնական ընտրատարածքներում: Ըստ նրա, անհրաժեշտ է, որ յուրաքանչյուր մեծամասնական ընտրատարածքում առաջադրվի մեկ ընդդիմադիր թեկնածու, չփոշիացնելու համար ընդդիմության ուժերը:
7-րդ ընտրատարածքում Հովհաննիսյանը պետք է մրցակցեր հայտնի օլիգարխ Սամվել Ալեքսանյանի ու մեկ այլ ընդդիմադիր գործիչ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:

2 Апрель 2012 - 11:47 AMT
Член избирательного списка оппозиционной партии “Наследие” от общественного сектора Карапет Рубинян прокомментировал журналистам разногласия между “Наследием” и АНК по вопросу сотрудничества в мажоритарных округах. По его словам, “АНК представило дело так, что “плохое” ‘Наследие” выставило своих кандидатов против АНК”. “Это только в одном случае было правдой, и то только с разницей в 30 минут (Раффи Ованнисян против Никола Пашиняна – прим. ред.),а в остальных случаях все было наоборот – сначала своих кандидатов выставило ‘Наследие”, а потом только Конгресс”,- заметил Рубинян.
Представитель списка “Наследия” отметил в связи с этим, что Раффи Ованнисян уже снял свою кандидатуру, чтобы не создавать проблем для своего оппозиционного коллеги. “Считаю, что наши друзья из Конгресса для исправления ситуации могут в каком то соответствующем округе сделать соответствующий шаг. Например наш очень хороший друг Арам Манукян, который оставил своих многотысячных избирателей в Лорийской области и выдвинулся в Арабкире, мог бы в качестве “жеста доброй воли” снять свою кандидатуру против одного из лучших на мой взгляд депутатов нашей третьей Республики Заруи Постанджян”,-предложил Рубинян.
26 марта лидер оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян сообщил журналистам, что снимает свою кандидатуру с 7-го избирательно округа, где он был выдвинут по мажоритарной системе. Лидер “Наследия” вновь предложил оппозиционным силам встретиться и обсудить сотрудничество на выборах мажоритарных округах. По его словам, необходимо, чтобы в каждом мажоритарном округе было по одному кандидату от оппозиции, чтобы не распылять оппозиционные силы.
В седьмом избирательном округе Ованнисян должен был конкурировать с известным олигархом Самвелом Алексаняном и другим известным оппозиционным деятелем от АНК Николом Пашиняном.