2 Ապրիլ 2012 - 15:00 AMT
Ապրիլի 5-7-ը Երևանում տեղի են ունենալու Մոսկվայի մշակույթի օրեր: Այդ մասին լրագրողներին է ասել Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արամ Սուքիասյանը: Նրա խոսքով, օրերի գլխավոր իրադարձությունը տեղի է ունենալու ապրիլի 5-ին` Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում: Մեկ համերգի շրջանակում ելույթ են ունենալու Մոսկվայի Մեծ թատրոնի ներկայացուցիչները, Տուրեցկու անվան երգչախումբը և այլ հայտնի կատարողներ:
Ապրիլի 6-ին «Մեցցո» ակումբում սպասվում է հայ և ռուս ջազ նվագախմբերի համատեղ համերգ, իսկ եզրափակիչ օրը` ապրիլի 7-ին տեղի են ունենալու կլոր սեղաններ, քննարկումներ: Մոսկվայի տանն այդ օրերի շրջանակում բացվելու է ցուցահանդես:
Սուքիասյանը նաև նշեց, որ ապրիլի 26-29-ը ընկած ժամանակահատվածում տեղի են ունենալու Սանկտ Պետերբուրգի օրեր:

С 5 по 7 апреля в Ереване будут организованы Дни культуры Москвы. Об этом во время встречи с журналистами рассказал советник мэра Еревана Арам Сукиасян. По его словам, главное событие дней состоится 5 апреля в Национальном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна. В рамках одного концерта выступят представители Большого театра Москвы, Хор Турецкого и другие известные исполнители.
6 апреля в ереванском клубе “Меццо” ожидается совместный концерт армянских и российских джазовых ансамблей. А 7 апреля будут организованы круглые столы, обсуждения. В рамках дней в Доме Москвы откроется выставка.
Сукиасян также отметил, что в период с 26 по 29 апреля в Ереване также пройдут Дни Санкт-Петербурга.