3 Ապրիլ 2012 - 09:14 AMT
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր ստորագրեցին համագործակցության համաձայնագիր, որով ընկերությունը ավելի քան 37 մլն դրամի ներդրում կկատարի կրթության ոլորտում: Ծրագրով նախատեսվում է իրականացնել 5 ծրագիր` հանրակրթական և բարձրագույն կրթության ոլորտներում:
Արմեն Աշոտյանը նշեց, որ համաձայնագիրն իր բնույթով եզակի է, քանի որ բոլոր 5 կետերը բխում են կառավարության կողմից հաստատված 2012 թվականի գերակայություններից և ներդրումն, այս առումով, շատ թիրախային է:
Ռալֆ Յիրիկյանն ասաց, որ գիտակցում է մասնավորի դերի կարևորությունը կրթական ոլորտում, և այս տեսակ ծրագրերը շարունակական բնույթ են ունենալու. «Մենք կշարունակենք իրականացնել այսպիսի ծրագրեր, այնքան ժամանակ, մինչև որ կհասնենք գոնե նվազագույն արդյունքի կրթական ոլորտում»:

Министр образования и науки РА Армен Ашотян и генеральный директор компании “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян 3 апреля подписали соглашение, согласно которому компания инвестирует в сферу образования Армении 37 миллионов драмов. Планируется реализовать 5 программ в сфере общего и высшего образования.
Армен Ашотян отметил, что соглашение по сути исключительное, так как все 5 пунктов исходят из утвержденных правительством РА приоритетов 2012 года, и инвестиции в этом контексте будут достаточно целевыми.
Ральф Йирикян сказал, что осознает роль частного сектора в сфере образования: “Мы продолжим реализацию подобных программ столько времени, пока не достигнем хотя бы минимальных результатов в сфере образования”,- заявил он.