76-ամյա լեգենդար ֆրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնը հոսպիտալացվել է Փարիզի արվարձաններից մեկում գտնվող էլիտար հիվանդանոցում: Ինչպես հայտնում է ռուսական ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ գործակալությունը, դերասանի հարազատները դժվարանում են կոնկրետ ասել հոսպիտալացման պատճառը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր PanARMENIAN.Net ը, Դելոնը ապրիլի 7-ին պետք է լինի մոսկովյան «Արմենիա» երաժշտական 7-րդ մրցանակաբաշխության (Armenia Music Awards) հատուկ հյուրը: Այն կազմակերպում է «Արմենիա Փրոդաքշն» ընկերությունը և Դելոնը պետք է ստանա հատուկ մրցանակ` հայ ժողովրդի անունից:

4 Апрель 2012 - 11:50 AMT
Легенда французского кино 76-летний Ален Делон госпитализирован в одну из элитных клиник в окрестностях Парижа.
Как сообщает российское агентство ИТАР-ТАСС, в кругу близких знакомых актера пока затрудняются привести какие-либо подробности, касающиеся состояния и точного диагноза его болезни.
Ранее агентство PanARMENIAN.Net заявило о том, что 7 апреля Ален Делон должен был присутствовать на 7-й Национальной премии “Armenia” Music Awards 2012 в Москве. Организатор премии – компания “Armenia Production”.