Ֆրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնը, որը հոսպիտալացվել էր երեկ սրտամկանի ռիթմի խանգարման պատճառով, չնայած առողջական խնդիրներին, շաբաթ օրը կժամանի Մոսկվա մասնակցելու համար Armenia Music Awards մրցանակաբաշխությանը, ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանն է հայտնել «Արմենիա փրոդակշն» ընկերության գլխավոր տնօրեն Վալերի Սահարյանը: Հիշեցնենք, որ մրցանակաբաշխության ընթացքում Ալեն Դելոնին կհանձնվի հատուկ մրցանակ՝ հայ ժողովրդի անունից:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Purepeople պարբերականը, Դելոնը տեղափոխվել էր Փարիզի Նեյի Սյուր Սեն արվարձանի ամերիկյան հոսպիտալ, որտեղ նա վիրահատվել է, վիրահատությունը տևել է 10 րոպե: Ըստ Parisien-ի, դերասանն այսօր արդեն դուրս կգրվի հոսպիտալից:
«Ալեն Դելոնի օգնականը հայտնել է, որ դերասանն իրեն նորմալ է զգում և մտադիր է մեկնել Մոսկվա»,-ասել է Սահարյանը:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը վառ իրադարձություն է Հայաստանի, հայկական սփյուռքի և Մոսկվայի երաժշտական կյանքում: Մրցանակաբաշխության հանդիսավորությունը թույլ է տալիս մյուս ժողովրդներին ծանոթանալ հայ երաժշտարվեստի ողջ բազմազանությանը, ինչպես նաև ժամանակակից զարգացումներին:
Մրցանակաբաշխությունը հեռարձակվելու է Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության ուղիղ եթերում և աշխարհի 137 երկրներում՝ Ամերիկա, Եվրոպա, ԱՊՀ:
Այս տարի, Armenia Music Awards-ի 7-րդ մրցանակաբաշխության հյուրեր և մասնակիցները կդառնան հայկական և ռուսական էստրադայի, ինչպես նաև արտերկրի աստղեր:
Հանդիսատեսին սպասում է անմոռանալի համերգային ծրագիր, հումորային համարներ ու անակնկալներ:
Այս տարի մրցանակաբաշխության հյուրերը կլինեն «արարողության մուսա» Իրիան Ալեգրովան, Միխայիլ Գալուստյանը, Shantel, Heaven, Արման Հովհաննիսյանը, Միհրան Ծառուկյանը, Արա Մարտիրոսյանը, Dorians խումբը, Ինգա և Անուշ Արշակյանները, Սիբիլը, Եվա Ռիվասը, Սոնա Շահգելդյանը, ինչպես նաև ռուսական և արտասահմանյան էստրադայի ներկայացուցիչներ և հյուրեր:

Французский актер Ален Делон, госпитализированный в среду из-за нарушения сердечного ритма, несмотря на проблемы со здоровьем, прилетит в Москву в субботу и примет участие в церемонии награждения премией Armenia Music Awards, сообщил Валерий Саарян, гендиректор ПЦ "Армения Продакшн". Напомним, что во время вручения премии Алену Делону будет присужден специальный приз – от имени армянского народа.
Как ранее сообщило издание Purepeople, Делон был доставлен в американский госпиталь в парижском пригороде Нейи-сюр-Сен. Там прошла плановая операция, длившаяся всего 10 минут. По информации интернет-сайт издания Parisien, актер планирует выписаться из больницы уже в четверг.
"Помощница Алена Делона сообщила, что актер чувствует себя нормально и собирается прилететь на церемонию в Москву", – сказал Саарян, сообщает РИА Новости. Торжественная церемония награждения является ярчайшим событием в музыкальной жизни Армении, армянской диаспоры всего мира и Москвы. Масштабность Премии дает возможность другим народам познакомиться с многообразием армянской музыкальной культуры и, что немаловажно, её современными тенденциями.
Церемония награждения будет транслироваться в прямом эфире по Первому телеканалу Армении и в 137 странах мира (Америка, Европа, СНГ).
В этом году, как и прежде, гостями и номинантами 7-й Национальной премии “Armenia” Music Awards станут звезды зарубежной, армянской и российской эстрады. Зрителей ждет незабываемая концертная программа, юмористические номера и неожиданные сюрпризы, которыми славятся организаторы этого широкомасштабного и завоевавшего огромный успех проекта.
Гостями премии этого года будут “муза церемонии” – Ирина Аллегрова, Михаил Галустян, Shantel, Heaven, Арман Ованнисян, Мигран Царукян, Ара Мартиросян, Капо, Dorians, Инга и Ануш Аршакян, Сибиль, Ева Ривас, Сона Шахгелдян, а также звезды российской эстрады и другие зарубежные гости.