6 Ապրիլ 2012 - 09:28 AMT
Ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցությունը մայիսին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում մտադիր է գրավել առնվազն երկրորդ տեղը: Ապրիլի 6-ին նման հայտարարությամբ է հանդես եկել կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հիշեցրել է, որ նախորդ խորհրդարանական ընտրություններրում՝ 2007թ., «Ժառանգությունը» հաղթեց Երևանում և մտավ առաջատարների եռյակը հանրապետության մասշտաբով: Սակայն, ինչպես նշեց կուսակցության առաջնորդը, ընտրություններին մասնակցության փորձի պակասից չկարողացավ պաշտպանել իր քվեները:
Այդ առնչության Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշեց, որ «այդ ընտրություններում նրանք դե-յուրե կհաստատեն դե-ֆակտո ստացած արդյունքները»:

6 Апрель 2012 - 09:28 AMT
Оппозиционная партия “Наследие” на предстоящих в мае парламентских выборах намерена занять как минимум второе место. С таким заявлением 6 апреля на пресс-конференции в Ереване выступил лидер партии Раффи Ованнисян.
Он напомнил, что на предыдущих парламентских выборах в 2007 год партия “Наследие” победила в Ереване и вошла в тройку лидеров по всей республике. Однако, как отметил ее лидер, из-за нехватки опыта участия в выборах, не смогла защитить свои голоса.
В связи с этим Раффи Ованнисян подчеркнул, что «на этих выборах «мы де-юре подтвердим де-факто полученные результаты».