6 Ապրիլ 2012 - 10:34 AMT
Ապրիլի 10-19-ը Գյումրում առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո անցկացվելու է թվով 4-րդ «Վերածնունդ» միջազգային մրցույթ-փառատոնը:
Մրցույթ-փառատոնի կազմակերպիչներն են ՀՀ մշակույթի նախարարությունը, Մարդկային ռեսուրսների զարգացման «Փյունիկ» համահայկական հիմնադրամը և Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղը, իսկ հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
Այս տարի «Վերածնունդ»-ն անցկացվելու է «Վերածնունդը շարունակվում է» կարգախոսի ներքո: Այս տարի մրցույթին մասնակցելու համար ներկայացվել է ռեկորդային թվով`1365 հայտ 25 երկրներից: Մրցույթին կմասնակցեն ԱՄՆ-ից, ՌԴ-ից, Հայաստանից, ԼՂՀ-ից, ԱՊՀ երկրներից, Եվրոպայից և Մերձավոր Արևելքից ժամանած երաժիշտներ, ովքեր կմրցեն 9 անվանակարգերում:
Փառատոնի շրջանակում տեղի են ունենալու նաև վարպետության դասեր, «Մշակույթների երկխոսություն» թեմայով գիտաժողով, կլոր սեղան, ցուցահանդես և այլն:

6 Апрель 2012 - 10:34 AMT
С 10 по 19 апреля впервые в Гюмри под патронатом первой леди Риты Саргсян будет проведен 4-ый международный конкурс-фестиваль “Возрождение”.
Организаторы конкурса-фестиваля – Министерство культуры РА, Всеармянский фонд развития человеческих ресурсов “Пюник” и филиал Ереванской государственной консерватории им. Комитаса в Гюмри. Спонсором фестиваля выступит компания “ВиваСелл-МТС”.
В этом году мероприятие пройдет под девизом “Возрождение продолжается”. На участие в конкурсе заявлено рекордное число – 1365 участников из 25 стран мира.
Участники из США, РФ, Армении, НКР, стран СНГ, Европы и Ближнего Востока будут соревноваться в 9 номинациях.
В рамках фестиваля будут проведены мастер-классы, научная конференция на тему “Диалог культур”, круглые столы, выставки и др.