Ինչպես հայտնում են մի շարք հայկական թերթեր, երեկ դաժան ծեծի է ենթարկվել մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված անկուսակցական թեկնածու Մերուժան Մխոյանը: Ըստ մամուլի հրապարակումների, Մխոյանին իբր առևանգել են սեփական տնից, հետո ծեծել են տեղի գերեզմանատանը:
Ըստ թերթերի, ծեծի մասնակիցներից մեկը հանրապետական պատգամավոր Նահապետ Գևորգյանի որդին է եղել: Սակայն ինքը պատգամավորը «Հայկական ժամանակ» թերթին տված հարցազրույցում հերքել է այդ տեղեկատվությունը. «Այդ ամենը սուտ է:
Նման բան չկա, սուտ խոսակցություններ են, հերթական շոու: Առջևում ընտրություններ են, ահա որոշել են շոու սարքել: Ոչ մի նման բան չի եղել: Ես չեմ հավատում, որ նման բան է եղել»,-ասել է նա:
Այդ ընտրատարածքում ՀՀԿ թեկնածու, «ՄԱՊ» ընկերության սեփականատեր Ալիկ Պետրոսյանը նույնպես թերթին հայտնել է, որ նրան նման միջադեպի մասին ոչինչ հայտնի չէ: Ըստ նրա, նա ամբողջ օրն Երևանում է եղել:
Թերթը հայտնում է, որ իրենց չի հաջողվել կապվել Արմավիրի մարզը ներկայացնող պատգամավոր, ԲՀԿ անդամ Ռուստամ Գասպարյանի հետ, իսկ կուսակցությունում ասել են, որ ոչ մի առնչություն չունեն այդ միջադեպի հետ

7 Апрель 2012 - 07:14 AMT
Как сообщает ряд армянских газет, вчера жестоко избит один из кандидатов по мажоритарной системе в Армавирской области беспартийный Меружан Мхоян. Согласно публикациям в прессе, Мхояна якобы похитили из собственного дома, а затем избили на местном кладбище.
По информации газет, одним из участников избиения был сын депутата от РПА Наапета Геворгяна. Однако сам депутат в интервью газете “Айкакан жаманак” опроверг эту информацию. “все это ложь. Такого нет, лживые разговоры, очередное шоу. Впереди выборы –устроили шоу. Ничего не произошло. Я не верю, что такое случилось”,- заявил он.
Кандидат от РПА в этом избирательном округе, владелец компании МАП Алик Петросян также сообщил газете, что не в курсе этого происшествия. По его словам, он весь день был в Ереване.
Газета сообщает, что ей не удалось связаться с депутатом от Армавирской области Рустамом Гаспаряном ( “Процветающаяа Армения”), а сама партия заявила, что с этим инцидентом не имеет ничего общего.