7 Ապրիլ 2012 - 11:49 AMT
«Մենք ցանկանում ենք ապրել օրենքների երկրում, օրենքների կանոններով, որպեսզի հաղթեն ոչ թե փողերը, այլ օրենքը, խելքը և արդարությունը»,- ապրիլի 7-ին ելույթ ունենալով «Օրինաց երկիր» կուսակցության հանրահավաքում հայտարարել է նրա առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանը:
Նա հույս է հայտնել, որ «Օրինաց երկրի» 180 000 անդամները ղեկավարության հետ միասին այնպես կանեն, որպեսզի կուսակցության ծրագրերը և գաղափարները հասանելի լինեն ժողովրդին: «Մենք մաքուր ենք լույսի նման և կապված չենք ոչ արյան հետ, ոչ թալանի»,- ասել է նա: Նրա խոսքով, կան մարդիկ, ովքեր փորձում են վարկաբեկել «Օրինաց երկիրը» նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ, բայց «դա նրանց չի հաջողվի»: Դրա հետ կապված Բաղդասարյանը հավելել է, որ «Օրինաց երկիրը» կներկայացնի իր նախընտրական ծրագիրը, որը կստիպի նրանց լռել:
Խոսելով կուսակցության նախընտրական ծրագրի մասին՝ նա հայտարարել է, որ այն առաջարկում է «1000 ու մի ցավից բուժում և 1000 ու մի խնդրի լուծում»:
Կուսակցության առաջնորդը ցանկանում է, որպեսզի ընտրություններում հաղթեն այն քաղաքական գործիչները և ուժերը, ովքեր կստանան ժողովրդի աջակցությունը՝ վճռականորեն դատապարտելով որոշ քաղաքական ուժերի ցանկությունը հաղթանակի հասնել ընտրակաշառքի օգնությամբ: «Հիշեք, որ ծախված ձայնը կորցված ձայն է»,- նշել է նա:
Արթուր Բաղդասարյանը հիշեցրել է հավաքվածներին կուսակցության կատարած աշխատանքի և ծրագրերի մասին, մասնավորապես, դա վերաբերվում է խորհրդային ժամանակներից քաղաքացիների «սառեցված» ավանդները վերադարձնելուն: Ինչ վերաբերվում է ապագայի ծրագրերին, ապա, նրա խոսքով, կուսակցությունը կպայքարի անվճար կրթությունն ավելացնելու, ՓՄՁ-ին աջակցելու, բնակչության անապահով խավերի համար սոցիալական աջակցությունը բարձրացնելու համար: «Պետությունը պետք է կանգնած լինի սոցիալապես անապահով բնակչության կողքին: Մարդու կյանքը պետության համար արժեք է»,- ասել է նա:
Իր ելույթի ավարտին նա կոչ է արել «Օրինաց երկրի» անդամներին ակտիվ մասնակցել նախընտրական քարոզարշավին, «աջակցել այն քաղաքական ուժին, որի անդամ են»:
Այսօր Երևանում տեղ է ունեցել «Օրինաց երկրի» հանրահավաքը, որը բացել է կուսակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը: Ազատության հրապարակում հավաքվել էին ավելի քան 3000 ցուցարարներ:

7 Апрель 2012 - 11:49 AMT
«Мы хотим жить в стране законов, по правилам законов, где побеждали бы не деньги, а закон, ум и справедливость», – заявил 7 апреля на митинге партии «Оринац Еркир» ее лидер Артур Багдасарян.
Он выразил надежду на то, что 180 000 членов «Оринац Еркир» во главе с руководством сделают все, чтобы программы и идеи партии стали доступны народу. «Мы чисты, как свет, и не связаны ни с кровью, ни с грабежом», – подчеркнул он.
По словам Артура Багдасаряна, есть люди, которые пытаются опорочить «Оринац Еркир» во время предвыборной кампании, но «это им не удастся». В связи с этим, Артур Багдасарян добавил, что во время предвыборной кампании «Оринац Еркир» представит свою программу и проделанную работу, которая заставит их замолчать.
Говоря о предвыборной программе партии, Багдасарян заявил, что она предлагает «исцеление от 1000 и 1 раны и решение 1000 и 1 проблемы».
Лидер партии желает, чтобы на выборах победили те политические деятели и силы, которые заручатся поддержкой народа. Он решительно осудил желание некоторых политических сил добиться победы с помощью подкупов. «Помните, что проданный голос – потерянный голос», – отметил он.
Артур Багдасарян напомнил собравшимся о проделанной работе и программе партии. В частности, это касается возврата «замороженных» с советских времен вкладов граждан.
Относительно планов на будущее, Багдасарян отметил, что партия будет бороться за увеличение бесплатного образования, внедрение системы закупок в сфере здравоохранения, содействие МСБ, а также повышение соцподдержки необеспеченных слоев населения.
«Рядом с социально необеспеченным населением должно стоять государство. Жизнь человека для государства – ценность», – заявил лидер партии.
В завершении своей речи он призвал однопартийцев активно участвовать в предвыборной кампании, поддерживать ту политическую силу, членами которой они являются.
7 апреля в Ереване начался митинг «Оринац Еркир», который открыл депутат партии Ованес Маркарян. На площади Свободы собралось более 3000 митингующих.