«Բարգավաճ Հայաստանի» պատգամավոր Գոհար Ենոքյանը Հայաստանը կներկայացնի ԱՊՀ անդամ-երկրների միջխորհրդարանական վեհաժողովի սոցիալական քաղաքականության և մարդու իրավունքների հարցերով մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը տեղի կունենա ապրիլի 9-13-ը կազմակերպության կենտրոնակայանում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է խորհրդարանի մամլո ծառայության ղեկավար Հրայր Զորյանը:
Ինչպես հաղորդում է ԱՊՀ ԽՎ պաշտոնական կայքը, հանձնաժողովը կլսի «Զինված հակամարտությունների ընթացքում մշակութային արժեքների պաշտպանության մասին կոնվենցիայի իրականացման հանձնարականների նախագծի մասին» , «ԱՊՀ անդամ-երկրների երիտասարդական միջխորհրդարանական վեհաժողովի մասին դրույթի նախագծի մասին», «Միգրացիայի զարգացման վերաբերյալ հանձնարարականների նախագծի մասին, որն իրականացվում է ԱՊՀ անդամ-երկրների քաղաքացիների ուսուցման և վերապատրաստման նպատակով» զեկույցները:

7 Апрель 2012 - 12:19 AMT
Гоар Енокян представит Армению на заседании комиссии по социальной политике и правам человека ПА СНГ
Депутат от “Процветающей Армении” Гоар Енокян представит Армению на заседании постоянной комиссии Межпарламентской Ассамблеи государств – участников СНГ по социальной политике и правам человека, которое пройдет 9-13 апреля в штаб-квартире организации в Санкт-Петербурге. Об этом сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net начальник пресс-службы парламента Грайр Зорян.
Как сообщает официальный сайт ПА СНГ, комиссия заслушает доклады об использовании в странах Содружества предложенных ею модельных законов, “О проекте Рекомендаций по имплементации Конвенции о защите культурных ценностей в период вооруженных конфликтов и протоколов к ней”, “ О проекте Положения о Молодежной межпарламентской ассамблее государств – участников СНГ”, “О проекте модельного закона “О государственной молодежной политике”, “ О проекте Рекомендаций по развитию миграции, осуществляемой с целью обучения и стажировки граждан государств – участников СНГ”.