«Օրինաց երկիր» կոալիցիոն կուսակցությունը ներկայացրել է իր նախընտրական ծրագիրը առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում: Միջոցառմանը ներկա էին կուսակցության երևանյան ակտիվի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև «Օրինաց երկրի» ընտրացուցակի անդամներ:
«Այս ծրագրի օգնությամբ մենք ուզում ենք փոփոխություններ իրականացնել երկրում, փոփոխություններ, որոնց սպասում է ժողովուրդը»,- հայտնել է կուսակցության նախագահ, Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
Նախընտրական ծրագիրը ներկայացնելիս Բաղդասարյանը հավաքվածների ուշադրությունն է դարձրել երկրում առկա ծանր սոցիալ-տնտեսական իրադրության վրա, ներկայացրել կուսակցության ծրագրերը բնակչության սոցիալապես անապահով խավերին օգնության վերաբերյալ: «Մենք պետք է այնպիսի Հայաստան ստեղծենք, որում քաղաքացին զգա, որ պետությունն օգնում է իրեն, պետությունն ապրում է իր խնդիրներով»,- ընդգծել է նա:
Խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանում տեղի կունենան մայիսի 6-ին: Ընտրություններին մասնակցում են ութ քաղաքական ուժեր՝ ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ, ՕԵԿ-ը, «Ժառանգությունը, Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցությունը, Կոմունիստական կուսակցությունը, «Միավորված հայեր» կուսակցությունը և մեկ նախընտրական դաշիքն ի դեմս ՀԱԿ-ի:
«Օրինաց երկրի» համամասնական ցուցակը գլխավորում են Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը և ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը:

8 Апрель 2012 - 11:39 AMT
Коалиционная партия “Оринац еркир” представила свою предвыборную программу на предстоящих парламентских выборах. На мероприятии присутствовали представители ереванского актива партии, а также члены избирательного списка “Оринац еркир”.
«С помощью этой программы мы хотим осуществить перемены в стране, перемены, которые ждет народ», – заявил лидер партии, секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян.
В ходе презентации предвыборной программы Багдасарян обратил внимание собравшихся на тяжелую социально-экономическую ситуацию в стране, представил планы партии по помощи социально необеспеченным слоям населения. «Мы должны создать такую Армению, в которой гражданин чувствовал, что государство помогает ему, государство живет его проблемами», – подчеркнул он.
Пропорциональный список «Оринац еркир» возглавляют секретарь Совета нацбезопасности Артур Багдасарян, глава парламентской фракции партии Эгине Бишарян и глава МЧС Армен Ерицян.