8 Ապրիլ 2012 - 14:21 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան» կոալիցիոն կուսակցությունը (ԲՀԿ) առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում իր նախընտրական քարոզարշավը մեկնարկել է հանրահավաքով Գագիկ Ծառուկյանի հայրենի Աբովյան քաղաքում: Ինչպես ցույցի բացմանը հայտնել է Ծառուկյանը, ինքը չի ցանկանում տարբերություն դնել աբովյանցիների, մարտունեցիների կամ երևանցիների միջև, բայց յուրաքանչյուր համար առաջնայինն իր քաղաքն ու փողոցն է: «Առավել ևս, որ ես ինքս պատգամավոր եմ Աբովյանից»,- նկատել է նա:
Իր խոսքում «Բարգավաճ Հայաստանի» նախագահը շեշտը դրել է երկրի սոցիալական խնդիրների վրա: «Ես ուզում եմ, որպեսզի ժողովուրդը մոռանա գաղթի ճանապարհը, աշխատանք ունենա»,- ընդգծել է Ծառուկյանը: Այս կապակցությամբ նա նկատել է, որ երկրում առկա խնդիրների լուծման համար կուսակցությունն այժմ մշակում է նախընտրական ծրագիր, այդ թվում և հրավիրված արտասահմանյան մասնագետների օգնությամբ:
Ծառուկյանն ընդգծել է, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» միշտ «իր խոսքի տերն» է եղել, և հավելել, որ կուսակցության համար գլխավոր չափանիշը լինելու է լավ կատարված աշխատանքը, այլ ոչ թե մտերմությունը կամ ծանոթությունն այս կամ այն մարդու հետ:
«Բարգավաճ Հայաստանի» ղեկավարը մարդկանց կոչ է արել համախմբված և ակտիվորեն մասնակցել առաջիկա ընտրություններին՝ ընդգծելով, որ իրենց աջակցությունից է կախված կուսակցության ծրագրերի կատարումը:
Խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանում տեղի կունենան մայիսի 6-ին: Ընտրություններին մասնակցում են ութ քաղաքական ուժեր՝ ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ, ՕԵԿ-ը, «Ժառանգությունը, Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցությունը, Կոմունիստական կուսակցությունը, «Միավորված հայեր» կուսակցությունը և մեկ նախընտրական դաշիքն ի դեմս ՀԱԿ-ի:
«Բարգավաճ Հայաստանի» համամասնական ցուցակը գլխավորում են կուսակցության նախագահ և խոշոր ձեռնարկատեր Գագիկ Ծառուկյանը, ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը և քաղաքաշինության նախարար Վարդան Օսկանյանը:

8 Апрель 2012 - 14:21 AMT
Коалиционная партия «Процветающая Армения» (ППА) дала старт своей предвыборной кампании на предстоящих парламентских выборах митингом в вотчине лидера партии Гагика Царукяна – в Абовяне. Как заявил на открытии митинга сам Царукян, он не хочет делать различий между абовянцами, мартунинцами или ереванцами, но для каждого человека в первую очередь приоритетным является свой город и улица. “Тем более, что я сам депутат от Абовяна”, – заметил он.
В своей речи лидер «Процветающей Армении» сделал упор на социальных проблемах страны. “Я хочу, чтобы народ забыл дорогу эмиграции, чтобы имел работу”, – подчеркнул Царукян. В этой связи он заметил, что для решения существующих в стране проблем в партии сейчас разрабатывается предвыборная программа, в том числе и с помощью приглашенных зарубежных специалистов.
Царукян подчеркнул, что “Процветающая Армения” всегда была “хозяйкой своего слова”, и добавил, что главным критерием для него будет хорошо выполненная работа, а не близость или знакомство с тем или иным человеком.
Лидер «Процветающей Армении» призвал людей сплоченно и активно участвовать в предстоящих выборах, подчеркнув, что от их поддержки зависит выполнение программ партии.
Пропорциональный список «Процветающей Армении» возглавляют лидер партии и крупный предприниматель Гагик Царукян, экс-глава МИД Вардан Осканян и министр градостроительства Вардан Варданян.