«Ժառանգություն» և «Ազատ դեմոկրատներ» ընդդիմադիր կուսակցությունները սկսել են նախընտրական քարոզարշավը հանդիսավոր միջոցառումներով «Արմենիա-Մարիոթ» հյուրանոցում և Հանրապետության հրապարակում:
«Այսօր մենք սկսում ենք մեր նախընտրական քարոզարշավը և մեր հաղթանակները»,-միջոցառման բացմանն ասել է «Ազատ դեմոկրատների» առաջնորդ Խաչատուր Քոքոբելյանը: Դրանից հետո նա բեմ է հրավիրել իր խոսքով, «նոր Հայաստանի առաջնորդ» Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, որը հավաքվածներին է ներկայացրել «Ժառանգության» համամասնական ցուցակի անդամներին:
«Դեպի նոր Հայաստան, քաղաքացու իրավունքներ և ինքնիշխան Հայաստան, ազգային շահեր ճանապարհն այստեղ է սկսվում»,-հայտարարել է «Ժառանգության» առաջնորդը: Ըստ Հովհաննիսյանի, իրենք պատրաստվում են «առաջին և վերջին անգամ վերադարձնել իշխանությունը ժողովրդին»:
Բանախոսը հավելել է, որ կուսակցությունն առաջիկա ընտրություններում ոչ միայն մեծամասնություն կկազմի նորընտիր խորհրդարանում, այլ նաև կմասնակցի գործադիր, դատական և նախագահական իշխանությունների ձևավորմանը: «Ով չի հավատում հիմա, կհավատա 30 օրից»,-ասել է նա:
Միջոցառումների ավարտին հավաքվածները երթով գնացել են դեպի Ազատության հրապարակ:
Խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանում տեղի կունենան մայիսի 6-ին: Ընտրություններին մասնակցում է ութ քաղաքական միավոր՝ ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ, ՕԵԿ-ը, «Ժառանգություն», Հայաստանի դեմոկրատական, Կոմունիստական, «Միավորված հայեր» կուսակցություններն ու Հայ ազգային կոնգրես դաշինքը:

9 Апрель 2012 - 13:27 AMT
Оппозиционные партии «Наследие» и «Свободные демократы» дали старт своей предвыборной кампании торжественным мероприятием в гостинице “Армения-Марриотт” на Площади республики в центре Еревана.
“Сегодня мы даем старт нашей предвыборной кампании. Начинаем от Площади республики и завершим на Площади Свободы, и нашу предвыборную кампанию, и наши победы” , – заявил на открытии мероприятия лидер "Свободных демократов" Хачатур Кокобелян. После этого он пригласил на сцену “лидера новой Армении” Раффи Ованнисяна, который представил собравшимся членов пропорционального списка “Наследия” на предстоящих парламентских выборах.
“Дорога к новой Армении, к правам гражданина, к суверенной Армении, к национальным интересам начинается здесь”,- заявил лидер “Наследия”. По словам Ованнисяна, они собираются “в первый и последний раз вернуть власть народу”.
Он добавил, что партия в результате предстоящих выборов не только составит большинство в будущем парламенте, но и примет участие в формировании исполнительной, судебной, и президентской власти. “Кто не верит сейчас, поверит через 30 дней”, – подчеркнул он.
После завершения мероприятия в гостинице, собравшиеся прошли шествием от Площади Республики к Площади Свободы.