10 Ապրիլ 2012 - 10:11 AMT
Երևանի քաղաքապետարանի նախադպրոցական հաստատությունների վերազինման ծրագրի, ինչպես նաև «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուր երեխայի օգտին» իր սոցիալական ծրագրի շրջանակներում «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ֆինանսավորել է Երևանի մանկապարտեզների համար նոր կահույքի գնման ծրագիրը:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ զարգացման ռազմավարական ծրագիրը նախատեսում է «Երկրի մասշտաբով`յուրաքանչյուրի օգտին» ընդհանուր կարգախոսով սոցիալական ծրագրերի և ակցիաների իրականացում:
Բանկն արդեն իրականացրել է մի շարք ակցիաներ` ուղղված ուսանողների, անապահով ընտանիքների երեխաների, հենաշարժական համակարգի հիվանդություններով տառապող երեխաների, Հայրենական պատերազմի վետերանների աջակցմանը, ինչպես նաև մայրաքաղաքի զարգացմանն ու բարեկարգմանը:
Միայն 2011 թվականին տարբեր սոցիալական ծրագրերի իրականացմանը «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբը» ուղղել է ավելի քան 20 միլիոն ՀՀ դրամ

10 Апрель 2012 - 10:11 AMT
В рамках проводимой мэрией Еревана общегородской программы переоснащения детских дошкольных учреждений, а также в рамках собственной социальной программы «В масштабах страны – в интересах каждого ребенка» «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» профинансировал покупку новой мебели для детских садов города Еревана.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка стратегией ЗАО "Aрэксимбанк-группа Газпромбанка" предусматривается реализация акций и программ социального характера, которые проходят под общим лозунгом: «В масштабах страны – в интересах каждого». Банк уже проводил акции, направленные на поддержку студентов, детей из неблагополучных семей, детей с ДЦП, ветеранов Великой Отечественной Войны, а также на развитие и обустройство города.
Всего в 2011 году на различные социальные программы «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» направил более 20 млн. драмов.