Ապրիլի 20-ին Հայաստանի գրողների միությունում տեղի է ունենալու ռուսական «Մուզա» գրական հանդեսի հայ գրականությանը նվիրված համարի հայաստանյան շնորհանդեսը: Այդ մասին լրագրողներին ասաց Հայաստանի գրողների միության նախագահ Լևոն Անանյանը: Համարում ընդգրկված են 50 հայ գրողների ստեղծագործություններ: Հանդեսի այդ համարի 200 օրինակ բերվելու է Հայաստան:
Հիշեցնենք, որ մարտի 22-ին Հայաստանում Ուկրաինայի մշակույթի օրերի շրջանակում տեղի ունեցավ ուկրաինական «Վսեսվիտ» ամսագրի հոբելյանական հատուկ համարի շնորհանդեսը: Հատուկ համարում ներառված է հայ դասական և ժամանակակից գրողների ստեղծագործությունների ընտրանին: Ամսագրի առաջին էջում են նաև Հայաստանի և Ուկրաինայի նախագահների ողջույնի խոսքերը:

11 Апрель 2012 - 09:25 AMT
20 апреля в Союзе писателей Армении состоится презентация номера российского литературного журнала “Муза”, посвященного армянской литературе. Об этом во время пресс-конференции сказал председатель Союза писателей Левон Ананян. В номере опубликовано около 50 произведений армянских писателей. 200 экземпляров этого номера журнала будут привезены в Армению.
Следует напомнить, что 22 марта в рамках Дней культуры Украины в Армении состоялась презентация юбилейного номера украинского журнала “Всесвiт”. В специальном номере были помещены избранные произведения армянских классических и современных писателей. На первой странице журнала опубликованы приветственные речи президентов Армении и Украины.