12 Ապրիլ 2012 - 09:36 AMT
«Ես կդադարեմ հարգել Սամվել Ալեքսանյանին, եթե գնա ու Նիկոլի հետ հավասարվի»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի կողմից Սամվել Ալեքսանյանին ուղղված բանավեճի հրավերին, ասաց Ավանի թիվ 1 ընտրատարածքում առաջադրված Ռուբեն Հայրապետյանը: Նա նշեց, որ այստեղ «տրամաչափերի» խնդիր կա:
«Սամվել Ալեքսանյանի հետ թող գնա Նիկոլի առաջնորդը՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, նստի ու բանավիճի: Եվ Սամվել Ալեքսանյանը կապացուցի՝ ինքն է այս երկրի համար ավելի օգտակար, թե Նիկոլը: Սամվել Ալեքսանյանն ունի Նիկոլի նման տասնյակ հազարավոր աշխատողներ: Կարող ա՞ Սամվելը վախենում է նրանից, թե խելքն է նրանից պակա՞ս: Լեզվի արագության տակ հայհոյելը, սրան-նրան վիրավորելը չի նշանակում, որ խելք ունի»,- մանրամասնեց Հայրապետյանը:
Լրագրողների այն հարցին, թե կա արդյոք քաղաքական դաշտում մեկն, ով իր ներկայությամբ պետք է ամաչի, Հայրապետյանը պատասխանեց. «ՀԱԿ-ը ծերից-ծեր»: Իսկ ինչպե՞ս է Հայրապետյանը պատրաստվում համագործակցել ՀԱԿ-ի հետ օրենսդիրում. «Նրանք ամոթխած կգան կնստեն ու կամաչեն իմ երեսին նայել»:

“Я перестану уважать Самвела Алексаняна, если он опустится до уровня Никола”, – сказал 12 апреля во время встречи с журналистами Рубен Айрапетян, предложивший свою кандидатуру на 1-ом избирательном участке в Аване. Он отметил, что здесь налицо проблема разных “калибров”.
“С Самвелом Алексаняном пусть дискутирует предводитель Никола – Левон Тер-Петросян. Тогда Самвел Алексанян покажет всем, кто принесет больше пользы стране, он или Никол. У Алексаняна есть десятки тысяч таких работников, как Никол. Может быть, Самвел боится его? Или он глупее Никола? Умение ругаться, трепать языком и оскорблять кого попало не является признаком ума”, – добавил Айрапетян.
На вопрос журналистов о том, есть ли среди политиков те, кому должно быть стыдно в его присутствии, Айрапетян ответил: “Все члены АНК от начала до конца”. А о своем сотрудничестве с АНК он заявил: “Они робко придут, сядут и постесняются посмотреть мне в глаза”.