Մայիսի 6-ին Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին ներկա կգտնվեն մոտ 500 միջազգային դիտորդներ, այդ մասին լրագրողներին է հաղորդել ԵԽԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավարներից մեկը` բարոնուհի Էմմա Նիքոլսոնը:
Նրա խոսքով` իրենց այցը Երևան նախնական էր, որի նպատակը ծանոթությունն էր այն մարդկանց հետ, ովքեր մասնակցելու են առաջիկա ընտրություններին գործընթացին:
«Մեր գործը չէ, թե ով կհաղթի, մեր գործն է հետևել ընտրություններին»,- ընդգծել է նա: Նիքոլսոնը նշել է, որ իր այցի շրջանակներում իրենք բազմաթիվ հանդիպումներ են անցկացրել Հայաստանի նախագահի, ընտրություններին մասնակցող քաղաքական կուսակցությունների, ոստիկանության և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ, ովքեր նույնպես հետևելու են ընտրությունների ընթացքին:

12 Апрель 2012 - 16:23 AMT
На парламентских выборах в Армении 6 мая будет присутствовать около 500 международных наблюдателей, об этом журналистам сообщила один из руководителей мисси наблюдателей ПАСЕ баронесса Эмма Николсон.
По ее словам, их визит в Ереван был предварительным, главной целью которого было знакомство с людьми, которые примут участие в процессе будущих выборов.
“Наше дело не то, кто победит, наше дело наблюдение за выборами”,- подчеркнула она.
Николсон отметила, что в рамках своего визита они провели многочисленные встречи с президентом Армении, с политическими партиями, участвующих на выборах, с полицией и представителями общественных организаций, которые тоже будут наблюдать за ходом выборов.