«Exit Poll» սոցիոլոգիական և սոցիալական հետազոտությունների կենտրոնն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ներկայացրեց «Ինչպե՞ս է կողմնորոշվում ընտրողն ընտրություն կատարելիս» հարցման արդյունքները: ՀԿ անդամ Լևոն Անդրեասյանը նշեց, որ ի սկզբանե իրենք մտադրություն չեն ունեցել արդյունքները հրապարակել, բայց որոշ փաստեր մտահոգիչ են, և իրենք որոշել են բարձրաձայնել այդ մասին:
«Հարցմանը մասնակցած 2710 հոգուց 195-ը այն մարդիկ են, որոնք պատկանում են տարբեր կրոնական կազմակերպությունների:
Նրանք միաձայն ասել են, որ բոլորը ձայնը տալու են մի կուսակցության՝ ընդդիմադիր»,- ասաց Անդրեասյանը, սակայն չմանրամասնեց, թե որ կուսակցության մասին է խոսքը:
«Exit Poll» սոցիոլոգիական և սոցիալական հետազոտությունների կենտրոնը հետազոտությունն անցկացրել է Սևծովյան-Կասպիցծովյան քաղաքական և սոցիալական հետազոտությունների հանրային ինստիտուտի պատվերով: Այն իրականացվել է մարտի 22-ից ապրիլի 8-ը Երևանում ու ՀՀ մարզկենտրոններում:

13 Апрель 2012 - 09:18 AMT
Центр социологических исследований “Exit Poll” 13 апреля во время встречи с журналистами представил результаты опроса на тему: “ Чем руководствуется избиратель при выборе кандидатов?”.
Член общественной организации Левон Андреасян отметил, что вначале в его планы не входила публикация результатов опроса, но некоторые факты его серьезно встревожили, и он решил рассказать о них.
“195 из 2710 опрошенных были гражданами, принадлежащими к тем или иным религиозным организациям. Все они единогласно сказали, что все голоса будут отданы одной партии – оппозиционной”, – сказал Левон Андреасян. О какой из партий шла речь, Андреасян не уточнил.
Центр социологических исследований “Exit Poll” провел данное исследование по заказу Института политических и социальных исследований Черноморско-Каспийского региона. Опрос проводился с 22 марта по 8 апреля в Ереване и областях Армении.