Իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը խորհուրդ է տալիս իր կուսակիցներին չմասնակցել հեռուստաբանավեճերին: Այդ մասին նա ԱԺ-ում հայտարարել է լրագրողներին՝ մեկնաբանելով այն հանգամանքը, որ ՀԱԿ ներկայացուցիչ Նիկոլ Փաշինյանը հեռուստաբանավեճի է հրավիրել ՀՀԿ անդամ Ռուբեն Հայրապետյանին: Ըստ Սահակյանի, հեռուստաբանավեճերի կարիք ունեն մոտավորապես հավասարազոր քաղաքական ուժերը՝ լավագույնս ներկայացնելու համար իրենց արժանիքները:
Գալուստ Սահակյանը չի բացառել, որ հեռուստաբանավեճերը պետք է ներմուծվեն հայկական քաղաքական մշակույթ, սակայն ոչ հիմա, երբ դրանից միայն թամաշա կստացվի:
«Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր և ընդդիմադիր ՀԱԿ անդամ Նիկոլ Փաշինյանը հեռուստաբանավեճի է կանչել թիվ 1 և թիվ 7 ընտրատարածքներում ՀՀԿ թեկնածուներ Ռուբեն Հայրապետյանին ու Սամվել Ալեքսանյանին, որոնք դեռ համաձայնություն չեն տվել:

13 Апрель 2012 - 11:08 AMT
Зампредседателя правящей Республиканской партии Армении Галуст Саакян советует своим однопарт6ийцам не участвовать в теледебатах. Об этом он заявил журналистам в парламенте, комментируя вызов представителем АНК Николом Пашиняном на теледебаты члена РПА Рубена Айрапетяна. По мнению Саакяна, необходимость в теледебатах есть у примерно равных политических силах, чтобы лучше представить все свои достоинства.
При этом зампредседателя РПА не исключил, что теледебаты нужно внести в армянскую политическую культуру, но не сейчас, так как получится “уличное зрелище”.
Главный редактор газеты “Айкакан жаманак” и член оппозиционного Армянского конгресса (АНК) Никол Пашинян вызвал на теледебаты кандидатов от РПА в 1 и 7 избирательных участках Рубена Айрапетяна и Самвела Алексаняна, которые пока не дали своего согласия на них.