13 Ապրիլ 2012 - 13:30 AMT
Օրվա առեղծվածը. Գագիկ Ծառուկյանի հեռախոս՞ն է ատրճանակ հիշեցնում, թե ատրճանակն են ուզում որպես հեռախոս ներկայացնել
Հայ հանրության ուշադրության կենտրոնում այսօր հայտնվել է Youtube-ում զետեղված տեսահոլովակը, որտեղ «Բարգավաճ Հայաստան» կոալիցիոն կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը գոտկատեղում մի առարկա է կրում, որն ատրճանակ է հիշեցնում: Հոլովակը նկարահանվել է նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում Ծառուկյանի Էջմիածնում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Իր հերթին ԲՀԿ խորհրդարանական խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտարարել է, որ Գագիկ Ծառուկյանի մոտ ոչ թե ատրճանակ է եղել, այլ Vertu ֆիրմայի ոսկեգույն բջջային հեռախոս:
Նշենք նաև, որ ըստ ՀՀ «Հավաքների ազատության մասին» օրենքի 30 հոդվածի 1 պ., զենք կրելը զանգվածային հավաքների ժամանակ արգելվում է:

13 Апрель 2012 - 13:30 AMT
В центре внимания армянской общественности сегодня оказался ролик в Youtube, в котором за поясом лидера коалиционной партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна виден предмет, сильно напоминающий пистолет.
Видео было снято во время встречи Царукяна в рамках предвыборной кампании с избирателями в Эчмиадзине.
В свою очередь, депутат от “Процветающей Армении” Наира Зограбян заявила корреспонденту PanARMENIAN.Net, что у Гагика Царукяна был не пистолет, а золотистого цвета мобильный телефон фирмы Vertu.
Следует также отметить, что согласно пункту 1 статьи 30 закона Армении "О свободе собраний", ношение оружия в ходе массовых собраний запрещено.