Հոլիվուդյան աստղեր Անջելինա Ջոլին ու Բրեդ Փիթը հայտարարել են իրենց նշանադրության մասին:
Սակայն, հարսանիքի օրը դեռ որոշված չէ, հայտնել է Փիթի ներկայացուցիչ Սինտիա Փեթ-Դանթեն, նշանադրությունն անվանելով «ապագայի խոսոտում»:
Ջոլին ու Փիթը միասն են ապրում 2005 թվականից, սակայն պաշտոնապես նրանք ամուսնացած չեն՝ ժամանակին զույգը հայտարարել էր, թե նրանք կամուսնանան երբ Ամերիկայում իրենց հարաբերությունները կկարողանան օրինականացնել համասեռամոլներն ու լեսբուհիները: Այս ամուսնական զույգն ունի երեք կենսաբանական և երեք որդեգրած երեխա:
Նշանադրության համար ոսկերիչ Ռոբերտ Փրոկոպը պատրաստել է մեծ ադամանդակուռ մատանի՝ մեծ ադամանդը շրջապատված է «ավելի փոքր քարերի գալակտիկայով»:

Голливудские звезды Анджелина Джоли и Брэд Питт объявили о своей помолвке.
Однако дата свадьбы еще не определена, сообщила представительница Питта Синтия Петт-Данте, назвав помолвку "обещанием на будущее".
Джоли и Питт живут вместе с 2005 года, но не состоят в официальном браке – в свое время пара заявила, что они поженятся, когда свои отношения в Америке смогут узаконить геи и лесбиянки.У пары уже есть трое своих биологических и трое приемных детей.
Для помолвки Джоли и Питта ювелир Роберт Прокоп сделал кольцо с большим бриллиантом, который, как сообщается, обрамляет "галактика меньших камней".