7-րդ ընտրատարծքում հարձակում է գործվել ընդդիմադիր ՀԱԿ-ի թեկնածուների վրա, հաղորդում է Կոնգրեսի մամուլի ծառայությունը: Ըստ հաղորդագրության, հարձակման արդյունքում մարմնական վնասվածք է ստացել «Հայ Ազգային Կոնգրես» դաշինքի համամասնական ցուցակով պատգամավորության թեկնածու Բաբկեն Գարոյանը: Բռնության են ենթարկվել նաև պատգամավորության թեկնածուներ Գայանե Առուստամյանը և Զոյա Թադևոսյանը:
Հարձակման համար պատասխանատվությունը ՀԱԿ-ը բարդում է 7-րդ ընտրատարածքում ՀՀԿ-ի կողմից պաշտպանվող թեկնածու, հայտնի օլիգարխ Սամվել Ալաքսանյանի վրա:
ՀԱԿ-ը իր հայտարարությունում ոստիկանությունից պահանջել է բացահայտել միջադեպը և պատասխանատվության ենթարկել մեղավորներին: ՀԱԿ-ն ընդգծել է, որ չի նահանջելու և ուշարունակելու է իր նախընտրական քարոզչությունը՝ անկախ ամեն տեսակի խոչընդոտներից:

16 Апрель 2012 - 06:22 AMT
В 7-м избирательном округе произошло нападение на кандидатов в депутаты от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК), сообщает пресс-служба АНК. Согласно сообщению, в результате нападения телесные повреждения получил кандидат в депутаты по пропорциональному списку Бабкен Галоян, и кроме него насилию подверглись кандидаты Гаяне Арустамян и Зоя Тадевосян.
Ответственность на это нападение АНК возложил на известного олигарха, кандидата от правящей Республиканской партии Армении (РПА) в 7-м избирательном округе Самвела Алексаняна.
АНК в своем заявлении потребовал от полиции раскрыть и привлечь к ответственности виновных, и подчеркнул, что не отступит в своей борьбе с “правящим режимом”.