«Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր, Հայ ազգային կոնգրեսից 7-րդ ընտրատարածքում պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքը համեմատել է «մեր օրերի Օսվենցիմի» հետ և խոստացել է, որ ամեն ինչ կանի այդ համայնքը Սամվել Ալեքսանյանից ազատագրելու համար: Այդ մասին նա հայտարարել է Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում՝ մեկնաբանելով երեկվա միջադեպը ՀԱԿ ներկայացուցիչների հետ Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում:
Փաշինյանը մեղադրել է իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը 7-րդ ընտրատարածքում նրա աջակցությունը վայելող Սամվել Ալեքսանյանին իր քարոզարշավին խոչընդոտելու մեջ: Ըստ նրա, Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի բակերում նրա քարոզչությանը դեմ հանդես եկող կանայք տեղի բնակիչներ չէին, այլ հատուկ այստեղ էին բերվել ավտոբուսներով՝ ձախողելու համար իր բակային հանդիպումները համայնքում:
Փաշինյանը նշել է նաև, որ վստահ է, որ հաղթելու է այդ շրջանում, քանի որ իր «հակառակորդը Սամվել Ալեքսանյանի նման անձն է»:

16 Апрель 2012 - 10:31 AMT
Кандидат в депутаты в 7-м избирательном округе от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК), главный редактор газеты “Айкакан жаманак” Никол Пашинян сравнил ереванскую общину Малатию-Себастию с “Освенцимом наших дней”, и пообещал, что сделает все для освобождения этой общины от Самвела Алексаняна. Об этом он заявил на пресс-конференции в Ереване, комментируя вчерашний инцидент с представителями АНК в Малатии-Себастии.
Пашинян обвинил правящую Республиканскую партию Армении (РПА) и поддерживаемого ею кандидата в 7-м округе Самвела Алексаняна в создании преград осуществлению им своей избирательной пропаганды. По его словам, женщины выступавшие против его агитации во дворах Малатии-Себастии не были жителями этих домой, а специально были провезены на автобусах, чтобы провалить его встречи во дворах общины.
При всем этом Пашинян подчеркнул, что уверен в своей победе на выборах в этом районе, так как ему “противостоит личность подобная Самвелу Алексаняну”.