16 Ապրիլ 2012 - 12:18 AMT
Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկում է Սամվել Ալեքսանյանին «չթաքնվել կանանց թիկունքում», այլ հանդիպել բանավեճում
«Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր, ՀԱԿ-ից պատգամավորության թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը կրկնել է բանավեճի հրավերը 7-րդ ընտրատարածքում իր մրցակից Սամվել Ալեքսանյանին: Այդ մասին նա հայտարարել է, մեկնաբանելով երեկվա միջադեպը ՀԱԿ ներկայացուցիչների հետ Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում: «Արի մարտի չհանենք մեր թիմերը, այլ դեմ առ դեմ հանդիպենք: Սամվել, պետք չի թաքնվել կանանց թիկունքում»,-ասել է Փաշինյանը:
Փաշինյանը հեգնանքով նշել է, որ «բանավեճը շաքարի ներմուծում չի, կեղծ օղու ներկրում չի, դա սպառողին խաբել չի»:
ՀԱԿ մամլո ծառայությունը հայտնել է, որ ապրիլի 15-ին 7-րդ ընտրատարածքում հարձակում է կատարվել ՀԱԿ-ից պատգամավորության թեկնածուի վրա: Ըստ հաղորդագրության, հարձակման արդյունքում մարմնական վնասվածքներ է ստացել ՀԱԿ համամասնական ցուցակում ընդգրկված Բաբկեն Գալոյանը, ինչպես նաև թեկնածուներ Գայանե Առուստամյանն ու Զոյա Թադևոսյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը, որը ՀԱԿ-ից առաջադրված է 7-րդ ընտրատարածքում, այդ հարձակաման համար մեղադրել է այդ ընտրատարածքում իր մրցակից Սամվել Ալեքսանյանին ու ՀՀԿ-ին:

16 Апрель 2012 - 12:07 AMT
Никол Пашинян предлагает Самвелу Алексаняну “не прятаться за спинами женщин”, а встретиться с ним на дебатах
Кандидат в депутаты от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК), главный редактор газеты “Айкакан жаманак” Никол Пашинян вновь повторил вызов на политические дебаты своему сопернику по 7-му избирательному округу Самвелу Алексаняну.
Соответствующее заявление Пашинян сделал, комментируя вчерашний инцидент с представителями АНК в общине Малатия-Себастия (7-й избирательный округ). “Давай не будем бросать в бой наши команды, а встретимся лицом к лицу. Самвел, не надо прятаться за спинами женщин”,- заявил Пашинян.
При этом он с иронией заметил, что “дебаты – это не импорт сахара, это не выпуск фальшивой водки и не обман потребителя”.
Пресс-служба АНК сообщила, что 15 апреля в 7-м избирательном округе произошло нападение на кандидатов в депутаты от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК). Согласно сообщению, в результате нападения телесные повреждения получил кандидат в депутаты по пропорциональному списку АНК Бабкен Галоян. Кроме него, насилию подверглись также кандидаты Гаяне Арустамян и Зоя Тадевосян.
Кандидат от АНК в 7-м округе Никол Пашинян обвинил в этом нападении своего соперника по избирательному округу Самвела Алексаняна и РПА.