Ապրիլի 17-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր դահլիճում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի ներկայացուցչությունը Հայաստանում և Հայաստանի մշակույթի նախարարությունը կներկայացնեն «Բարեկամության անկեզ մորենի» վավերագրական ֆիլմը, որը ստեղծվել է Հայաստանի Առաջին Տիկին Ռիտա Սարգսյանի և Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության լիազորված դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյի հովանու ներքո:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանում ԱՊՀ գործերով դաշնային գործակալության ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը, ֆիլմը պատմում է հայոց ազգի հարուստ ստեղծագործական ներուժի մասին` ի դեմս նրա երիտասարդ սերնդի, վառ արտահայտված ստեղծագործական ընդունակություններով, տաղանդով երեխաների մասին:
Ֆիլմի շնորհանդեսին, հավանաբար, կմասնակցեն Հայաստանի Առաջին Տիկին Ռիտա Սարգսյանը, Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության լիազորված դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկո, ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, ականավոր գիտնականներ, մշակութային, արվեստի գործիչներ, երիտասարդական և ուսանողական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ռուսաստանյան հայրենակիցներ և, իհարկե, ֆիլմի հերոսները: Սցենարի հեղինակ և ռեժիսորը Արմեն Ռոնովն է, նախագծի հեղինակները` Վիկտոր Կրիվոպուսկովը, Մայա Բագդասարովան, Արմեն Ռոնովը:

17 апреля в Красном зале кинотеатра «Москва» Представительство Россотрудничеcтва в Армении и Министерство культуры Армении проведут презентацию нового документального фильма «Неопалимая купина дружбы», созданного под патронатом Первой Леди Армении Риты Саргсян и Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Вячеслава Коваленко.
Как сообщает пресс-служба Представительства Федерального агентства по делам СНГ в Армении, фильм рассказывает о богатом творческом потенциале армянской нации в лице ее подрастающего поколения: о детях с ярко выраженными творческими способностями, талантом, берущим свои истоки в сплетении собственной и других культур.
В презентации фильма, возможно, примут участие Первая леди Армении Рита Саргсян, Чрезвычайный и полномочный посол Российской Федерации в Республике Армения Вячеслав Коваленко, Министр культуры РА Асмик Погосян, видные деятели науки, культуры, искусства страны, представители молодежных и студенческих организаций, российских соотечественников, и, конечно, героев фильма.
Режиссер и автор сценария фильма – Армен Ронов. Авторы проекта: Виктор Кривопусков, Мая Багдасарова, Армен Ронов.