17 Ապրիլ 2012 - 06:54 AMT
«Ժողովուրդը» գրում է, որ ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը մարտի 30-ին այցելել է Գեղարքունիքի մարզ` Ծովագյուղ: Թիվ 23 ընտրատարածքում ՀՀԿ-ական Ալիկ Սարգսյանը սատարում է ԲՀԿ-ական թեկնածուին` Էդուարդ Սահակյանին, և Գեղարքունիքի մարզ են այցելել` նրան օգնելու համար: Նրա նպատակն է մարզում դեմ գնալ ՀՀ ներկայիս ոստիականապետ Վլադիմիր Գասպարյանին:
«Փորձեցինք լուր ճշտել Ալիկ Սարգսյանից, սակայն նա չէր պատասխանում մեր հեռախոսազանգերին: Իսկ ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր, ԲՀԿ Գեղարքունիքի շտաբի պատասխանտու Հրանտ Մադաթյանը հեքեց այդ լուրն` ասելով, որ նման այց չի եղել, նույնիսկ այդ մարդիկ այդ տարածաշրջանով չեն անցել: Մինչդեռ ծովագյուղցիները «Ժողովուրդի» թղթակցի հետ զրույցում պնդել են միանգամայն հակառակը»,- գրում է թերթը:

17 Апрель 2012 - 08:00 AMT
Газета “Жоховурд” пишет, что бывший начальник Полиции РА Алик Саргсян 30 марта посетил село Цовагюх Гегаркуникской области. Как передают источники газеты, в 23-ем избирательном округе член РПА Алик Саргсян поддерживает кандидата от ППА Эдуарда Саакяна и посетил Гегаркуникскую область с тем, чтобы помочь ему. Его цель – противостоять нынешнему начальнику Полиции Владимиру Гаспаряну.
“Мы попытались уточнить эти сведения у Алика Саргсяна, однако он не ответил на наши звонки”, – пишет газета. А депутат от ППА, глава штаба ППА в Гегаркунике Грант Мадатян опроверг эти сведения, сказав, что такого визита не было. Между тем, жители села Цовагюх подтвердили газете эти сведения.