18 Ապրիլ 2012 - 09:26 AMT
Կարեն Քոչարյանն ամենագրագետը համարում է ՀՀԿ ու «Ժառանգության» փիարը և հիասթափված է ՀԱԿ-ի և «Դաշնակցության» փիարից
Քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանի կարծիքով, ՀՀԿ-ի ու «Ժառանգության» փիար-քարոզարշավներն ամենագրագետն են `ընտրությունների մասնակից բոլոր թեկնածուներից: Նա, մասնավորապես, ընդգծել է, որ «Ժառանգությունը» շատ ճիշտ է օգտագործում նպատակային խմբերը և ժամանակակից տեխնոլոգիաները, իսկ ՀՀԿ-ն «անում է այն, ինչ պետք է անի իշխանությունը»:
Ինչ վերաբերում է ընդդիմադիր ՀԱԿ-ի քարոզարշավին, ապա, Քոչարյանի կարծիքով, ՀԱԿ-ի նախընտրական քարոզարշավը չունի այն խանդավառությունը և էներգիան, որը կար 2008թ-ին:
Այս առնչությամբ նա նկատել է, որ 2008թ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի նախընտրական քարոզարշավը համարում է Անկախ Հայաստանի պատմության մեջ լավագույնը:

18 Апрель 2012 - 08:57 AMT
Карен Кочарян считает самым грамотным пиар “Наследия” и РПА и разочарован пиаром АНК и “ Дашнакцутюн”
По мнению политтехнолога Карена Кочаряна, пиар-кампании партии “Наследие” и Республиканской партии Армении являются самыми грамотными среди всех участвующих на парламентских выборах. Он, в частности, отметил, что “Наследие” очень правильно использует целевые группы и современные технологии, а РПА “делает, то что и должна делать власть”
Что касается избирательной кампании оппозиционного Армянского национального конгресса, то, по мнению Кочаряна, ей не хватает того энтузиазма и энергии, которые была в 2008 году.
В этой связи он заметил также, что считает избирательную кампанию Левона Тер-Петросяна в 2008 году самой лучшей в истории независимой Армении.