«Բարգավաճ Հայաստան» կոալիցիոն կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Էջմիածնում ապրիլի 13-ին ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ այնուամենայնիվ զենք է կրել: Այս մասին Քաղաքագետների միությունում հանրային վերահսկողության միասնական շտաբի 3-րդ նիստի ժամանակ, պատասխանելով լրագրողների հարցին, ասաց ԲՀԿ անդամ Վարդան Օսկանյանը:
Օսկանյանի խոսքով` դրանից մեծ բան սարքել պետք չէ: «Գագիկի որոշումն է եղել այդ օրն այդպես գնալ հանդիպման: Եթե օրինական զենք կրելու իրավուքն ունես, ապա դա քո իրավունք է»,- ընդգծեց նա:
Նա ասաց, որ նկարներից դատելով, ակնհայտ է, որ դա ոչ թե հեռախոս, այլ զենք է:
ՀՀ «Հավաքների ազատության մասին» օրենքի համաձայն` զենք կրելը զանգվածային հավաքների ժամանակ արգելվում է:

18 Апрель 2012 - 09:55 AMT
Вардан Осканян не видит ничего плохого в том, что на встречу с избирателями Гагик Царукян пришел вооруженным
Лидер ППА Гагик Царукян 13 апреля в Эчмиадзине пришел на встречу с избирателями с оружием. Об этом во 3-го заседания единого штаба по общественному контролю Союза политологов Армении сказал, отвечая на вопросы журналистов, член ППА Вардан Осканян.
По словам Осканяна, из-за этого не стоит поднимать шум. “Это было решение Гагика Царукяна, придти на встречу в таком виде. В Армении при наличии разрешения можно носить оружие”, – подчеркнул он. Он сказал, что если судить по фотографиям, то, скорее всего, это было оружие, а не телефон.
Следует отметить, что согласно пункту 1 статьи 30 закона Армении “О свободе собраний”, ношение оружия в ходе массовых собраний запрещено.