19 Ապրիլ 2012 - 08:33 AMT
Արցախի ազատամարտիկների միությունն անցկացնելու է «2012թ մայիսի 9» բարեգործական ակցիան, որի նպատակն է օգնել արցախյան պատերազմում զոհվածների ընտանիքներին և վետերաններին: «Մայիս ամիսը մեր հաղթանակների ամիսն է, ուստի մենք հատկապես մայիսին և սեպտեմբերին ենք օգնություն ցուցաբերում մեր վետերաններին»,- PanARMENIAN.Net –ի թղթակցին է հաղորդել ԱԱՄ երիտասարդական թևի ղեկավար Գեղամ Ստեփանյանը:
Ընդ որում, Ստեփանյանը ընդգծել է, որ վետերաններին օգնել ցանկացողներ միշտ կան, ամբողջ տարվա ընթացքում, և այդ ընթացքում կազմակերպությունը իրականացնում է բազմաթիվ բարեգործական ակցիաներ:
2012թ մայիսի 9-ը հատուկ նշանակություն ունի հայ ժողովրդի համար, երբ նշվում է եռատոնը՝ Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի օրը, Շուշիի ազատագրման և ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի 20-ամյակները:

19 Апрель 2012 - 07:17 AMT
Союз воинов-освободителей Арцаха (СВОА) проводит благотворительную акцию “9 мая 2012 года”, целью которой является помощь ветеранам и семьям погибших в арцахской освободительной войны. “Месяц май является месяцем наших побед, и именно поэтому в мае и в сентябре мы более подчеркнуто оказываем помощь нашим ветеранам”,- заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net председатель молодежного отделения СВОА Гехам Степанян.
При этом Степанян подчеркнул, что желающие помочь ветеранам есть круглый год, и в течении всего года организация осуществляет различные благотворительные акции.
9 мая 2012 года является особым днем для армянского народа. В этот день одновременно отмечается Победа в Великой Отечественной Войне, и 20-летие освобождения Шуши от азербайджанской оккупации и создания Армии Обороны НКР.
Союз воинов-освободителей Арцаха (СВОА) был создан в 2000года. Членами являются 8 500 воинов-освободителей. Председателем Союза воинов-освободителей Арцаха является Герой Арцаха, генерал-майор Самвел Карапетян.