19 April 2012 - 18:15 AMT
«Ղարաբաղում ավելի քան 600 ընտանիք է վերաբնակություն հաստատել 2007-2012 թվականներին»,-այս մասին հայտարարել է ԼՂՀ սոցիալական ապահովության նախարար Նարինե Ասծատրյանը նշված ժամանակահատվածում իրականացված աշխատանքների արդյունքների ամփոփման ժամանակ։ Նրա հավաստմամբ` այդ ընտանիքների ճնշող մեծամասնությունը բնավորվել է սահմանամերձ գյուղական բնակավայրերում:
Նախարարի խոսքով` նախարարության ներկայացմամբ ԼՂՀ անվտանգության խորհրդի կողմից հաստատվել է վերաբնակեցման քաղաքականության հայեցակարգը: «Պարզ է, որ միայն ԼՂՀ պետական բյուջեի միջոցներն այս ոլորտի խնդիրների լուծման համար բավարար չեն: Այնուամենայնիվ, աշխատանքներ իրականացվել են»,- ընդգծել է Նարինե Ասծատրյանը` հավելելով, ծրագրի շրջանակներում այս տարի կանխատեսում են ևս 200 ընտանիքի հայրենադարձություն, հաղորդում է Karabakh-open.info-ն:

19 April 2012 - 17:58 AMT
“В период 2007-2012 г.г. в Карабах переселились более 600 семей”, – заявила министр Социального обеспечения НКР Нарине Асцатрян во время подведения итогов проделанной работы за указанный период. По ее словам, многие из них обосновались в приграничных населенных пунктах.
Как отметила министр, по представлению министерства Соцобеспечения Совет безопасности НКР утвердил концепцию политики переселения. “Вполне очевидно, что одних средств государственного бюджета НКР недостаточно для решения проблем данной сферы. Тем не менее, была проделана определенная работа”, – подчеркнула Нарине Асцатрян, сообщает Karabakh-open.info.