20 Ապրիլ 2012 - 11:03 AMT
4-րդ ընտրատարածքում խորհրդարանական ընտրություններում մեծամասնականով առաջադրված անկուսակցական Ալեքսան Մինասյանն իր քարոզարշավը սկսելու է ապրիլի 25-ից: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ինքը թեկնածուն:
«Հիմնականում քարոզարշավն անցկացնելու ենք սկավառակների, մեր թերթի միջոցով, ինչպես նաև նախատեսում ենք 2 րոպեանոց հեռուստատեսային ելույթներ, որոնք կցուցադրվեն մի քանի ալիքներով»,- ասաց նա՝ նշելով, որ իր հիմնական նպատակը խորհրդարանում լինելու է տեղական խնդիրներին լուծում տալը, ինչպես նաև ուշադրության կենտրոնում է պահելու բանակի ու երիտասարդության խնդիրները:
Ընտրախախտումների մասին խոսելով՝ նա նշեց, որ որպես զինվոր պատրաստ է կանգնել ցանկացած խախտում կատարողի դեմ: Ալեքսան Մինասյանը ակտիվ մասնակցում է միասնական շտաբի աշխատանքներին ու հուսով է, որ այս ընտրությունները մեզ կմոտեցնեն ճշմարտությանը:

Беспартийный Алексан Минасян, выдвинувший свою кандидатуру по мажоритарному списку в 4-ом избирательном округе, начнет свою избирательную кампанию 25 апреля. Об этом 20 апреля во время встречи с журналистами сказал сам кандидат.
“В основном, предвыборная агитация будет проводиться посредством дисков, газет, также планируется организация двухминутных телевизионных выступлений, которые будут транслироваться по нескольким каналам”,- сказал он.
Минасян отметил, что основной целью его работы в парламенте будет решение задач местного характера, также в центре его внимания будут проблемы молодежи и проблемы, связанные с армией.
Говоря о нарушениях в ходе предвыборной кампании, он отметил, что готов, как воин, встать на борьбу с любым нарушителем.