Հայկական կողմը դեռևս չի կարողանում ճիշտ պատասխան տալ Թուրքիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության փաստերի խեղաթյուրմանը: Այս մասին ապրիլի 23-ին Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Երևանի պետական համալսարանի հրատարակչության տնօրեն Պերճ Ստեփանյանը: Որպես օրինակ նա բերել է Ռուսաստանում իբր ռուսական պաշտոնական փաստաթղթերի հիման վրա տպագրված գիրքը, ըստ որի, Ցեղասպանություն «իրականացվել է հայերի կողմից, այլ ոչ թե նրանց դեմ»: Ընդ որում, նա նկատել է, որ այդ գիրքը և դրա նմանները, պրիմիտիվ կեղծիքներ են, որոնք փորձում են ցույց տալ, որ «մածունը սև է,այլ ոչ թե սպիտակ»:
Ստեփանյանը նաև հավելել է, որ վերջին տարիների ընթացքում իրենց հրատարակչությունում լույս է տեսել Ցեղասպանության խնդրին նվիրված 27 գիրք:

Армянская сторона пока не может дать правильного ответа на искажения Турции в вопросе Геноцида армян. Об этом 23 апреля на пресс- конференции в Ереване заявил директор издательства Ереванского государственного университета Перч Степанян. В качестве примера он привел издание в России книги якобы на основе российских официальных документов, которые утверждают, что Геноцид “был осуществлен армянами, а ни против них”. При этом он заметил, что эта книга, и подобные ей, является примитивной фальсификации “который хотят показать, что молоко на самом черное, а не белое”.
Степанян также добавил, что за последние годы в их издательстве вышло 27 книг, посвященных проблеме Геноцида.