23 April 2012 - 15:32 AMT
Ապրիլի 23-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռումինիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քրինա Ռոդիկա Պրինարուին և ՀՀ-ում հավատարմագրված նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Խորխե Նիկու Սեկարային (նստավայրը` ք.Թբիլիսի):
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Պրինարուն ներկայացրել է նորանշանակ ռազմական կցորդին և փոխանցել պաշտպանական բնագավառում Հայաստանի հետ համագործակցությունը խորացնելու ռումինական կողմի պատրաստակամությունը:
Շնորհավորելով գնդապետ Սեկարային ռազմական կցորդի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը մաղթել է նորանոր հաջողություններ և հույս հայտնել, որ ռազմական կցորդի նշանակումից հետո երկկողմ համագործակցությունը նոր թափ կստանա:

23 April 2012 - 15:31 AMT
23-го апреля, министр обороны РА Сейран Оганян принял чрезвычайного и полномочного посла Румынии в Армении Крину Родику Принару, а также новоназначенного военного атташе, полковника Хорхе Нику Секару (резиденция в Тбилиси).
Во время встречи Принару представила новоназначенного атташе и выразила свою готовность углублять сотрудничество с Арменией в оборонной сфере.
Поздравив Секару с назначением на должность, Оганян пожелал ему новых успехов и выразил надежду на то, что после его назначения двустороннее сотрудничество получит новый размах.