24 April 2012 - 17:43 AMT
Մոսկվայում ձերբակալվել է մոտ 1 մլն դոլարի կաշառք վերցնելու մեջ կասկածվող ՆԳՆ աշխատակից Էդուարդ Սանդրուկյանը
Մոսկվայի Մեշչանյան դատարանը թույլատրել է ձերբակալել ՌԴ ՆԳՆ Կենտրոնական դաշնային երկրամասում տրանսպորտի քննչական վարչության նախկին պետ Էդուարդ Սանդրուկյանին, ում կասկածում են խարդախության մեջ: Քննչության հայցով դատարանը հաստատել է Էդուարդ Սանդրուկյանի ձերբակալման մասին արձանագրությունը, հաղորդում է Ինտերֆաքսը` հղում կատարելով Մոսկվայի Մեշչանյան դատարանի մամլո քարտուղար Յուլիա Կատաևային:
ՌԴ ՆԳՆ Կենտրոնական դաշնային երկրամասում տրանսպորտի քննչական վարչության նախկին պետ Էդուարդ Սանդրուկյանը բերման է ենթարկվել Մոսկվայում, նրան կասկածում են 900 հազ. դոլարի կաշառք վերցնելու մեջ:

24 April 2012 - 17:01 AMT
В Москве арестован сотрудник МВД Эдуард Сандрукян, подозреваемый в получении взятки почти в 1 млн долларов
Мещанский суд Москвы санкционировал арест бывшего начальника Следственного управления на транспорте по Центральному федеральному округу МВД РФ Эдуарда Сандрукяна, которого подозревают в мошенничестве.
Судом по ходатайству следствия вынесено постановление об аресте Эдуарда Сандрукяна, – сообщает "Интерфакс" со ссылкой на пресс-секретаря Мещанского суда Москвы Юлию Катаеву.
Бывший начальник следственного управления на транспорте по Центральному федеральному округу МВД РФ Эдуард Сандрукян был задержан в Москве по подозрению в получении взятки в 900 тыс долларов.