26 Ապրիլ 2012 - 05:41 AMT
«Հայկական ժամանակը» գրում է, որ ՀՀ վարչապետ Սարգսյանի բանկային հաշիվներին 2012 թվականի մարտի 1-ի դրությամբ եղել է 870 հազար դոլար և 35 մլն դրամ: Այսինքն, ինքն էլ չի հետևում Հայաստանում ավանդները ՀՀ դրամով պահելու իր հանրահայտ կոչին:
Բերված տվյալները վերցված են Տիգրան Սարգսյանի կողմից ԿԸՀ ներկայացրած գույքի և եկամուտների մասին հայտարարագրից: Ըստ նույն փաստաթղթի, նա վերջին մեկ տարում ունեցել է 31 մլն 700 հազար դրամի եկամուտ, որից 12 մլն դրամը «Անելիք», իսկ 16 մլն-ը «Յունի», 214 հազարն էլ «Գյուղփոխօգնության» բանկերում ունեցած ավանդների տոկոսավճարներն են: Իբրև ՀՀ վարչապետ` նրա տարեկան աշխատավարձը կազմել է 3 մլն 340 հազար դրամ: Սարգսյանը Երևանի կենտրոնում ունի 2 բնակարան և մեկ առանձնատուն, մեկ առանձնատուն էլ ունի Կոտայքի մարզի Նուռ-Նուս գյուղում, իսկ Դիլիջանում ունի մոտ 3 հազար ք/մ մակերեսով հող: Տիգրան Սարգսյանի միակ շարժական գույքը 1979 թվականի արտադրության «Վազ 2103» մակնիշի ավտոմեքենան է: Ըստ հայտարարագրի, նա ութ մլն դրամը գերազանցող արժեքով ոչ մի գույք չունի:

Газета “Айкакан жаманак” опубликовала представленную премьер-министром Тиграном Саркисяном в ЦИК республики декларацию о доходах и имуществе.
По состоянию на 1 марта 2012 года на его банковских счетах числится 870 тысяч долларов и 35 млн драмов. Доход премьера за последний год составил 31,7 млн драмов, из которых 12 млн – это проценты, полученные от банка “Анелик”, 16 млн – от “Юнибанка”. На должности премьер-министра его зарплата за год составила 3,34 млн драмов.
Саркисян в центре Еревана имеет две квартиры и один дом, еще один дом в Котайкской области, а в Дилижане – земельный участок площадью 3 тысячи кв. м. Единственное движимое имущество премьера – это автомобиль “ВАЗ 2103” 1979 года выпуска.