27 Ապրիլ 2012 - 05:30 AMT
«Հայկական ժամանակը» գրում է, որ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն Ավանում ունի հինգ հատ շենք և շինություն` ընդհանուր 6 հազար 251 ք/մ մակերեսով: Այս մասին տեղեկանում ենք նրա կողմից ԿԸՀ ներկայացված գույքի և եկամուտների մասին հայտարարագրից:
Երևանի քաղաքապետը հայտարարագրել է նաև բնակարան Թումանյան փողոցում` 190 ք/մ մակերեսով, Ջերմուկ քաղաքում` անշարժ գույք 258 ք/մ մակերեսով, հողամաս Դիլիջանում` 6 հազար 365 ք/մ մակերեսով: Ըստ նույն փաստաթղթի, նա ունի երեք ավտոմեքենա` «Մերսեդես Բենց G500», «Մերսեդես Տ450» և «Ռենջ-Ռովեր սուպեր չարջ» մակնիշների: Տարեկան աշխատավարձը կազմել 14 մլն 225 հազար դրամ: 2012-ի մարտի 1-ի դրությամբ, բանկային հաշվեհամարներում ունեցել է 115 մլն դրամ, 50 հազարական եվրո և դոլար: Նրան է պատկանում «Զեթ ընդ Զեթ» ՍՊԸ-ի բաժնետոմսերի 50 տոկոսը:

Газета “Айкакан жаманак” пишет, что мэр Еревана Тарон Маркарян владеет пятью зданиями и строениями, общая площадь которых составляет 6 251 кв. м. Об этом он сообщил в декларации об имуществе и доходах, представленной в ЦИК.
Он задекларировал также квартиру площадью 190 кв. м на ул. Туманяна, недвижимость площадью 258 кв. м в Джермуке, земельный участок площадью 6 365 кв. м. в Дилижане.
Согласно декларации, у мэра три автомашины – “Mercedes-Benz G500”, “ Mercedes-Benz Տ450” и “ Range Rover Supercharged”.
Годовая зарплата составляет 14 млн 225 тысяч драмов. По состоянию на 1 марта 2012 года на банковских счетах Маркаряна было 115 млн драмов, 50 тысяч евро и 50 тысяч долларов. Ему принадлежит также половина акций ООО “Z & Z”.