27 Ապրիլ 2012 - 11:11 AMT
Հայկ Բաբուխանյան. «Լևոնաքոչարյանական» ուժերը մտադիր են «նարնջագույն հեղափոխություն» իրագործել Հայաստանում
Հայաստանում ձևավորվել է «Լևոնաքոչարյանական» միություն, որի նպատակն է «նարնջագույն հեղափոխության» իրականացումը երկրում և Հայաստանի արտաքին քաղաքական կուրսի փոփոխությունը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Սահմանադրական իրավունք» միություն» կուսակցության ղեկավար Հայկ Բաբուխանյանը: Ըստ նրա, այդ միության մեջ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի նպատակն է կյանքի կոչել այն արտաքին քաղաքականության կուրսը, որը նա վարում էր 1988թ. ի վեր, իսկ Ռոբերտ Քոչարյանի նպատակն է՝ կրկին իշխանության գալ:
«Մեզ նարնջագույն հեղափոխություն պետք չէ: Մենք արդեն ունեցանք նման հեղափոխություն 1990-91թթ., որից հետո 10 տարի չէինք կարողանում ուշքի գալ՝ սով, արտագաղթ»,-ասել է նա՝ հորդորելով ՀԱԿ-ին, արտագաղթի մասին խոսելիս, չմոռանալ իրենց իշխանության օրոք տեղի ունեցած արտագաղթը, երբ երկրից մոտ մեկ միլիոն մարդ հեռացավ:
Բաբուխանյանը հավելել է, որ «Լևոնաքոչարյանական» միությունը հիմա դուրս է եկել նախագահ Սերժ Սարգսյանի շուրջ ի դեմս ՀՀԿ ընտրացուցակի ձևավորված Ժողովրդական ճակատի դեմ և փորձում է ապակայունացնել իրավիճակը երկրում ու լարվածություն ստեղծել՝ կասկածի տակ դնելով առաջիկա ընտրությունների արդյունքները:
Նա նշել է, որ Ժողովրդական ճակատին հարկավոր չեն ընտրախախտումներ, քանի որ դրանք կարող են ստվերել ընտրությունները, որտեղ նրանք վստահ հաղթանակ են տանելու՝ հավաքելով քվեների բացարձակ մեծամասնությունը: –ԿԱ-

В Армении сформировался "Левоно-кочаряновский" союз (первого и второго президентов Армении Левона Тер-Петросяна и Роберта Кочаряна – прим. ред.), целью которого осуществление в стране “оранжевой революции”, и изменение курса внешней политики Армении. Об этом на пресс-конференции в Ереване глава партии «Союз «Конституционное право» (СКП) Гайк Бабуханян. По его словам, целью Левона Тер-Петросяна в этом союзе является осуществление того курса внешней политкки, который он начал претворять в жизнь начиная с 1988 года, а Роберта Кочаряна – вернуть себе вновь власть.
“Нам “Нам оранжевая революция не нужна. Мы ее уже видели в 1990-91 годах, когда десять лет не могли прийти в себя – и голод, и эмиграция ”,- заметил в этой связи он, призвав АНК говоря о эмиграции сейчас вспомнить эмиграцию времен их правления, когда страну покинуло более миллиона.
Бабуханян добавил, что "Левоно-кочаряновский" союз вышел сейчас против Народного фронта, который сформировался вокруг президента Сержа Саргсяна в лице избирательного списка правящей Республиканской партии Армении (РПА), и пытается создать в стране нестабильность и напряженность, посатвить под сомнение итоги предстоящих выборов.
В этой связи он подчеркнул, что Народному фронту никаких нарушений на выборах не нужно, так как они могут кинуть тень на парламентские выборы, где они одержат уверенную победу, набрав абсолютное большиснтво.