27 April 2012 - 12:48 AMT
Ապրիլի 24-ին Մայնի Ֆրանկֆուրտում տեղի ունեցան մի շարք միջոցառումներ` նվիրված Հայոց Ցեղասպանության 97-րդ տարելիցին, որոնք կազմաքկերպվել էին Գերմանիայի Հայոց Առաջնորդարանի և գերմանահայ կենտրոնական խորհուրդի, ինչպես նաև Գերմանիայում գործող այլ հայկական կազմակերպությունների կողմից:
Միջոցառումները մեկնարկեցին Ֆրանկֆուրտում գտնվող թուրքական հյուպատոսարանի առջև: Այնուհետև Մայնի Ֆրանկֆուրտի կենտրոնական փողոցներում տեղի ունեցավ բողոքի երթ` կազմակերպված հայ համայնքի կողմից: Երթը ավարտվեց «Փաուլսփլաթց» հրապարակում, որտեղ Գերմանիայի հայկական համայնքի երիտասարդները կազմակերպեցին խաղաղ ցույց:
Նույն օրը, Ֆրանկֆուրտի կենտրոնական «Փաուլսկիրխե» եկեղեցու դահլիճում տեղի ունեցավ Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշ երեկոն, որի ընթացքում Գերմանիայի Հայոց Առաջնորդարանի կողմից մատուցվեց Սուրբ Պատարագ:

27 April 2012 - 12:36 AMT
24 апреля во Франкфурте-на-Майне прошли траурные мероприятия, посвященные 97-ой годовщине Геноцида армян и организованные. Мероприятия начались с собрания перед консульством Турции, после чего по одной из центральных улиц Франкфурта прошло шествие протеста, организованное армянской общиной. Оно закончилось на площади “Паульплатц”, где молодежь армянских организаций провела мирный митинг.
В тот же день в зале центральной церкви Франкфурта “Паульскирхе” прошел вечер памяти по погибшим в Геноциде армянам, в рамках которого прошла траурная литургия.