30 Ապրիլ 2012 - 12:06 AMT
Լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր թիվ 4 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված ԱԺ պատգամավորության թեկնածու, ՀՀՇ նախագահ Արամ Մանուկյանը պատմեց իր քարոզարշավի մասին: Նրա խոսքով` քարոզարշավում դրական փոփոխություններ են նկատում, մարզերում վախի մթնոլորտի թուլացման առումով: Խոսելով Արաբկիր համայնքում իրականացվող տնետուն ծրագրի մասին` նա հայտնեց, որ այն լավ է ընթանում. «Արաբկիրում կարծես արդեն մշակույթ է ձևավորվել, մարդիկ սպասում են, երբեմն նաև պատրաստվում մեր հանդիպումներին, իրենց հուզող հարցերն ու առաջրկները ներկայացնում»:
Արամ Մանուկյանը, անդրադառնալով օրերս սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանի հրապարակած հարցումների արդյունքերին, ըստ որի նա թիվ 4 ընտրատեղամասում 3-րդ է լինելու, կատակեց. «Ադիբեկյանը մի քիչ շուտ ասեր, այսքան փող չէի ծախսի: Լուրջ մի վերաբերվեք»:
Մի բան, սակայն, անհանգստացնում է ՀՀՇ առաջնորդին. «Միայն Արաբկիրի ցուցակներում հայտնաբերել ենք 150 մեռած մարդկանց անուններ, իսկ բացակաների թիվը կազմում է մոտ 15 տոկոս», – ասում է Արամ Մանուկյանը՝ ավելացնելով, որ սա միայն Արաբկիրի տվյալներն են, որտեղից, ըստ նրա, ամենաքին են արտագաղթել: Մահացած մարդկանց անունների ցուցակը երեկ ներկայացվել է անձնագրային բաժանմունք, որը չի ընդունվել ոչ աշխատանքային օր լինելու պատճառով:

30 Апрель 2012 - 12:39 AMT
Во время встречи с журналистами баллотирующийся в 4-ом избирательном округе по мажоритарной системе кандидат в депутаты НС, председатель АОД Арам Манукян рассказал о своей предвыборной агитации. По его словам, в ходе предвыборной кампании наметились положительные изменения, в областях Армении ослабла атмосфера страха среди избирателей.
Говоря о результатах опроса, опубликованного социологом Агароном Адибекяном, согласно которым, он будет третьим кандидатом в 4-ом избирательном округе, Манукян в шутку заметил: “Скажи об этом Адибекян чуть раньше, я бы не потратил столько денег. Не относитесь к этому серьезно”.
Лидера АОД беспокоит лишь то, что “в списках избирателей столичного административного округа Арабкир обнаружены имена 150 умерших, а число отсутствующих составляет 15%”.
Арам Манукян добавил, что это данные только по Арабкиру. Списки остальных избирателей были представлены в паспортный отдел 29 апреля, но не были приняты, поскольку был нерабочий день.