30 Ապրիլ 2012 - 14:14 AMT
Չորեքշաբթի` մայիսի 2-ին, Կոմիտասի պողոտայի և Վ. Փափազյան փողոցի խաչմերուկում բացվելու է նշանավոր հայ դերասան Վահրամ Փափազյանի հուշարձանը, որի հեղինակն է Լևոն Թոքմաջյանը:
Բացման արարողությանը մասնակցելու են Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Արաբկիրի վարչական շրջանի ղեկավար Հրայր Անտոնյանը, ինչպես նաև Արաբկիրի թիվ 4 ընտրատարածքում ԱԺ պատգամավորի թեկնածու Արտակ Սարգսյանը: Ներկա են լինելու նաև մի շարք մտավորականներ այդ թվում՝ Սոս Սարգսյանը, Վարդուհի Վարդերեսյանը, Հենրիկ Հովհաննիսյանը, Դավիթ Հովհաննեսը, Ռոբերտ Դավթյանը, մշակույթի և արվեստի այլ գործիչներ: Արարողությունը վարելու է կոմպոզիտոր Երվանդ Երզնկյանը:

2 мая в Ереване, на перекрестке проспекта Комитаса и улицы В.Папазяна будет открыт памятник выдающемуся армянскому актеру Ваграму Папазяну, автором памятника является Левон Токмаджян.
В церемонии открытия примут участие мэр Еревана Тарон Маркарян, глава административного округа Арабкир Грайр Антонян, а также кандидат в депутаты НС, баллотирующийся в 4-ом избирательном округе в Арабкире Артак Саркисян.
В числе присутствующих также будут Сос Саркисян, Вардуи Вардересян, Генрик Ованнисян, Давид Ованнес, Роберт Давтян и другие деятели культуры.