2 Մայիս 2012 - 08:59 AMT
«Ժառանգությունն» այն կուսակցությունն է, որտեղ չեն բախվում նեղ անձնական, նեղ կուսակցական շահեր: Հենց այդ պատճառով էլ ես ներգրավվել եմ հենց այս կուսակցության համամասնական ցուցակում»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ԱԺ 2012 ընտրությունների «Ժառանգության» համամասնական ցուցակով ներկայացված, անկուսակցական Արման Մուշեղյանը:
«Ես ցանկացա դնել իմ թեկնածությունը: Դրա դիմաց ինձանից ոչինչ չպահանջեցին: Ես մինչ այդ էլ զբաղվել եմ հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց իրավուքնների պաշտպանությամբ: Դրանից հետո էլ շարունակելու եմ դրանով զբաղվել»,- նշեց նա:
Արման Մուշեղյանը, խոսելով «Ժառանգության» սոցիալական ծրագրի մասին, ասաց, որ մարդիկ, ասելով սոցիալական ծրագիր, պատկերացնում են միայն կենսաթոշակներ և նպաստներ. «Ես առաջին հերթին զբաղվելու եմ հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց վերաբերող օրենքի մշակմամբ: Անցյալ անգամ նմանատիպ օրենքը, բարեբախտաբար, չանցավ: Այն մշակվել էր այնպես, կարծես հաշմանդամություն ունեցող մարդկանցից պետք է պաշտպանվել, նրանք ընդունվում էին որպես բեռ»:
Թեկնածուն կոչ արեց քաղաքացիներին ընտրություն կատարելուց առաջ կենտրոնանալ կուսակցությունների գաղափարական հենքի վրա, այլ ոչ թե անձանց:

“Наследие” – это партия, в которой узкие личные интересы не сталкиваются с партийными. Именно по этой причине я вошел в пропорциональный список этой партии”, – сказал 2 мая во время встречи с журналистами беспартийный Арман Мушегян, представленный в пропорциональном списке партии “Наследие”.
“Я решил выставить свою кандидатуру. Взамен у меня ничего не потребовали. До этого я занимался защитой прав инвалидов. Я и впредь намерен продолжить заниматься этим делом”, – отметил он.
Арман Мушегян, говоря о социальной программе партии “Наследие”, сказал, что многие под социальной программой понимают только пенсии или пособия: “ Я в первую очередь займусь разработкой закона об инвалидах”, – сказал Арман Мушегян.
Кандидат призвал граждан перед тем, как сделать выбор, за кого голосовать, обратить внимание на идейные основы партий, а не на отдельные личности.