2 Մայիս 2012 - 09:36 AMT
«Եթե հասարակությունը պատերազմ չի ուզում, պետք է ընտրի Հանրապետականին»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը՝ հավելելով, որ եթե պատերազմ լինի, հասարակությունը կրկին հույսը դնելու է Հանրապետականի վրա:
Նա նաև անդրադարձավ ՀՀԿ քարոզարշավին՝ նշելով, որ ի տարբերություն մյուս ուժերի, իրենք խոստումների ճանապարհով չեն գնում. «Մեզ պետք չի ոչ արդարանալ, ոչ էլ գլուխ գովել»:
Բանախոսը նաև հերքեց լուրերն այն մասին, թե Հանրապետականը մարդկանց ստիպողաբար բերում է իր հանրահավաքներին: Ըստ նրա՝ հիմա անհնար է մարդկանց ստիպողաբար բերել հանրահավաքի:

“Если общество не желает войны, оно должно проголосовать за РПА”, – сказал 2 мая во время встречи с журналистами заместитель председателя РПА Галуст Саакян, добавив, что в случае войны общество вновь возложит свои надежды на РПА.
Он также коснулся предвыборной кампании РПА, отметив, что в отличие от других политических сил они не идут по пути обещаний: “Нам не нужно оправдываться или хвалиться”.
Галуст Саакян опроверг слухи о том, что РПА силой заставляет избирателей приходить на агитационные митинги. Он считает, что в настоящее время невозможно насильно заставить людей посещать митинги.