3 Մայիս 2012 - 11:52 AMT
Ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը խիստ քննադատության է ենթարկել ԲՀԿ-ին, մասնավորապես` նրա ընդդիմադիր հայտարարությունները: Ըստ նրա, սա ընդամենը փիար է, և այդ քաղաքական ուժը ընտրողների առաջ պետք է արդար լինի: Այս առնչությամբ նա հիշեցրել է կուսակցության նախկին գործողությունները և կարևորագույն օրինագծերի վերաբերյալ նրա քվեարկությունները: «Մենք հարգում ենք մեզ և հիշողություն ունենք: Մենք չենք ուզում մեր դիրքով ապահովել այն, որ ընտրություններից մեկ կամ երկու ամիս առաջ ի հայտ եկած ընդդիմադիր ուժը մտնի ընդդիմադիր դաշտ և խլի ընդդիմադիր ընտրողների ձայները»,-ընդգծել է նա:
«Նորմալ է, երբ կուսակցությունը քաղաքականություն է վարում, երբ մի ոտքն իշխանությունում է, մյուսը` ընդդիմությունում: Սակայն մենք ասում ենք, որ այն ինչ դուք անում եք, մեզ` քաղաքական դաշտին, ընդդիմադիր հանրությանը ձեռնտու չէ, և սա ամենայն հավանականությամբ դավադրություն է»,-հավելել է Հակոբյանը:
Ըստ նրա, 5 տարի լինելով իշխանությունում, ապա ընտրություններից մեկ ամիս առաջ ընդդիմություն կոչվելով և քննադատելով այն ուղին, որն ինքն է ապահովել, ոչ բարոյապես, ոչ քաղաքական առումով չի արդարացվում:
Հակոբյանը նաև ընդգծել է, որ երկրում ներկա վիճակի համար ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն և ՕԵԿ-ը միասին պետք է պատասխան տան: «Եվ հիմա նրանցից որևէ մեկին առանձնացնել, կնշանակի իշխանափոխության անվան ներքո տեղերի փոփոխություն կատարել, ինչը տեղի ունեցավ 1998թ»:

Зампредседателя оппозиционной партии “Наследие” Рубен Акопян подверг резкой критике “Процветающую Армению”, в частности ее оппозиционные заявления.
По его словам, все это является лишь пиар-акцией, и политической силе надо быть честной перед избирателями. В этой связи он напомнил предыдущие действия партии, ее голосования по важнейшим законопроектам.
“Мы себя уважаем и не хотим, чтобы за месяц или два до выборов появившаяся оппозиционная сила вошла в оппозиционное поле и забрала голоса оппозиционно настроенных граждан”,- подчеркнул он, добавив, что считает заговором то, что “партия ведет политику, при которой одна нога во власти, другая – в оппозиции”.
По словам зампредседателя “Наследия”, будучи на протяжении 5 лет во власти, объявлять себя оппозицией за месяц до выборов и критиковать путь, который сам обеспечивал, – такую ситуацию нельзя оправдать ни политически, ни морально.
Акопян также подчеркнул, что за нынешнюю ситуацию в стране РПА, “Процветающая Армения” и “Оринац еркир” должны отвечать вместе. “Сейчас выделение кого-то из них будет означать простую перестановку, как это произошло в 1998 году, преподносимую под личиной смены власти”, – сказал Акопян.