Գ.Սունդուկյանի անվան Պետական ակադեմիական թատրոնում Հայաստանի մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ մեկնարկել է «Մեր հաղթանակների երգերը» թատերականացված համերգը:
Համերգի շրջանակում տեղի կունենա պատերազմի վետերանների և հանուն Հաղթանակի իրենց կյանքը զոհած մարտիկների մեծարման հանդիսավոր երեկոն:
Համերգի ժամանակ ելույթ կունենա Հայաստանի Պետական երիտասարդական նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Սերգեյ Սմբատյան):
Միջոցառմանը հայրենասիրական երգերով հանդես կգան հայկական էստրադայի ներկայացուցիչներ Ռազմիկ Ամյանը, Լեյլա Սարիբեկյանը, օպերային երգիչ Գևորգ Հակոբյանը: Համերգին ներկա է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:

3 Май 2012 - 15:47 AMT
В Ереване проходит концерт «Песни наших побед» в честь ветеранов войны и бойцов, отдавших свои жизни во имя Победы
В Государственном академическом театре имени Г.Сундукяна по инициативе министерства культуры Армении начался театрализованный концерт «Песни наших побед».
В рамках концерта состоится торжественный вечер чествования ветеранов войны и бойцов, отдавших свои жизни во имя Победы.
В концерте выступит Государственный молодежный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян).
На мероприятии с патриотическими песнями выступят представители армянской эстрады – Размик Амян, Лейла Сарибекян, оперный певец Геворк Акопян.