Իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը (ՀՀԿ) այսօր երկրում փոքրամասնություն է կազմում, իսկ հասարակությունն ու մյուս բոլոր քաղաքական ուժերը ճնշող մեծամասնություն: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ ԱԳ նախկին նախարար, ԲՀԿ ընտրացուցակի երկրորդ համար Վարդան Օսկանյանը ընտրակեղծիքների դեմ պայքարի միջկուսակցական շտաբի նիստում:
Ըստ նրա, եթե ընտրություններն արդար անցնեն, դա կանդրադառնա ապագա խորհրդարանի կազմի վրա, որը կկարողանա նոր կառավարություն ձևավորվել՝ դուրս բերելու համար երկիրը այս ծանր վիճակից:
Օսկանյանը նաև ասել է, որ ՀՀԿ-ն է պատասխանատու երկրի ծանր սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի համար, և այդ պատճառով է խուսափել բանավեճերից, «քանի որ ասելիք չունի»:
Օսկանյանը հավելել է, որ շտաբին անդամակցող քաղաքական ուժերին ժողովրդի աջակցության մասին են վկայում բազմամարդ հանրահավաքները: Այդ առնչությամբ նա հեգնանքով նշեց, որ ՀՀԿ այսօրվա միջոցառումը հանրահավաք չի համարում, «քանի որ դա համերգ էր»:

Правящая Республиканская партия Армении (РПА) сегодня составляет в стране меньшинство, а общество и другие политические силы подавляющее большинство. Об этом на заседании межпартийного штаба по борьбе с нарушениями на выборах заявил экс-глава МИД Армении и второй номер избирательного списка РПА Вардан Осканян.
По его словам, если в стране пройдут справедливые выборы, это отразится на структуре будущего парламента, который сможет сформировать новое правительство, чтобы вывести страну из нынешней тяжелейшей ситуации.
Осканян также подчеркнул, что главная политическая сила (РПА) ответственна за тяжелейшую социально-экономическую ситуацию в стране, и именно поэтому она избегала дебатов с другими политическими силами, “так как ей нечего сказать”.
Осканян добавил, что о поддержке политических сил входящих в межпартийный штаб свидетельствуют их многолюдные митинги. В этой связи он с иронией заметил, что не считает сегодняшнее мероприятие РПА митингом, “так как это концерт “.